LIVE UPDATES

shembja e teatrit

Aktualitet 24 Mars 2022, 13:20

Dy vjet nga 24 Marsi i Europa Nostra-s

TIRANË– Sot bëhen dy vite nga raporti i Europa Nostras për shembjen e Teatrit Kombëtar. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kujtuar ngjarjen, të cilën...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Shembja e teatrit,Vezaj: Si duan të arrijnë deri te shembja e godinës Rama dhe Shkëlqim Fushën - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Shembja e teatrit,Vezaj: Si duan të arrijnë deri te shembja e godinës Rama dhe Shkëlqim Fushën

25 Korrik 2019, 08:07 Nga DOSJA
Shembja e teatrit,Vezaj: Si duan të arrijnë deri te shembja e

Tiranë- Flamur Vezaj ka deklaruar se  Edi Rama në bashkëpunim me Shkëlqim Fushën duan të shembin Teatrin Kombëtar.

Sipas tij për shembjen e teatri “përveç PPP-së, Rama ka shpikur një ligj të votuar po nga ai dhe “ushtarët” e tij në Parlament që Teatri Kombëtar të shembet dhe ‘ti jepet për ndërtim “oligarkut””.

Reagimi i plotë:

“Abi Qarshia” ne Prizren dhe Teatri ne Tirane!
###
Jane dy ndertesa qe duan t’i shembin por qe kane nje te perbashket, pas tyre jane dy “oligarke” me te njejtin mbiemer “Fusha” dhe qe te dy mbrohen nga dy shoket H.Thaçi dhe E.Rama! Çfare koincidence, dy shoket Thaçi e Rama edhe ketu i bashkon “interesi” duke dal ne mbrojtje te “oligarkeve” dhe jo ligjshmerise!! Rama ne Shqiperi perdore ne menyre te paligjshme Policine per shembjen e nderteses se ligjshme, miku i tij ne Kosove Thaçi perdore policine per te mos lejuar prishjen e nje ndertese te paligjshme! Qe te dy ne interese te “oligarkeve” me mbiemer FUSHA dhe jo interesit publik te qytetareve!!! Sa ngjashmeri!!
#Rastet:
#”Abi Qarshia” ne Prizren eshte nje qender tregtare e ndertuar nga kompania e “oligarkut” Irfan FUSHA i njohur si ish-kandidate per deputet i partise se presidentit partiak H.Thaçi! Por Komuna e Prizrenit prej kohesh ka tenuar te bllokoje ndertimin e tani ta shembe ate te pjese te kesaj qendre tregtare te ndertuar pa leje, e cila ka bllokuar rrugen! Per te mos shembur ndertesen, “oligarku” FUSHA ka vene ne levizje H.Thaçin! Ky i fundit, thone se ka vene ne sherbim te “oligarkut” Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit, prokurorine dhe Policine e Kosoves te cilet kane bllokuar inspektoret e Komunes se Prizrenit duke mos i lejuar te shembin ndertesen edhe pse e ndertuar ne paligjshmeri te plote!! Ka mbi nje jave qe Policia me leter-bakalli ne dore te firmosur nga prokuror partiak e inspektor te ministrise mbrojne nga shembja nje ndertese te paligjshme!!!
#Ne Tirane E.Rama me vartesit e tij prej me shume se nje viti i eshte vene pas nderteses se Teatrit Kombetare, duke kerkuar me te gjitha menyrat shembjen e tij dhe dhenien e truallit per ndertim “oligarkut” Shkelqim FUSHA! Per shembjen e tij pervec PPP-se ka shpikur nje ligj te votuar po nga ai dhe “ushtaret” e tij ne Parlament qe Teatri Kombetar te shembet dhe ti jepet per ndertim “oligarkut”! Kunder ketij ligji dhe shembjes jane ngritur artistet dhe shume qytetare te tjere qe prej me shume se nje vitit protestojne prane Teatrit! Por E.Rama dhe vartesit e tij, ne paligjshmeri te plote dje kane urdheruar Inspektoriatin e Bashkise dhe Policine e Shtetit qe te largojne protestuesit dhe te nisin shembjen e nderteses se Teatrit gjithmone ne favore te “oligarkut” FUSHA!
#Interesi_dhe_turpi_i_bashkon_Ramen_e_Thaçin#

Ende vijon rezistenca e artistëve te Teatri Kombëtar, të cilët janë kundër shembjes së kësaj godine. Një ditë më parë pati përplasje mes policisë, aktorëve dhe qytetarëve tek Teatri Kombëtar. Pasi policia rrethoi godinën për të bërë zbrazjen e saj, Basha dhe përfaqësues të PD shkuan në ndihmë të tyre. Ky i fundit deklaroi se teatri do të shpallet monument kulture. Sot në orën 11:30 Basha do të nënshkruajë marrëveshje me aktorët në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. (lexo këtu)

J.V/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet edi rama flamur vezaj ngrujimi te teatri shkëlqim fusha edi rama flamur vezaj ngrujimi te teatri shkëlqim fusha

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN