LIVE UPDATES

kapiteni i manchester united

Bota 28 Gusht 2020, 15:55

BRITANI E MADHE– Harry Maguire ka folur për herë të parë për ngjarjen që u komentua për ditë me rradhë në mediat botërore.Maguire pohoi në një intervistë për BB...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Biznesmeni shqiptar i ngacmoi motrën/ “The Sun” zbardh sherrin ku u prangos kapiteni i Manchester United, Harry Maguire mbr - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Biznesmeni shqiptar i ngacmoi motrën/ “The Sun” zbardh sherrin ku u prangos kapiteni i Manchester United, Harry Maguire mbr

24 Gusht 2020, 10:27 Nga DOSJA

Kapiteni i Manchester United, Harry Maguire u kthye në lajmin kryesor të gushtit me sherrin ku u përfshi disa ditë më parë në ishullin grek të Mykonosit. Tabloidi britanik “The Sun”, shkruan sot se Maguiereu arrestua pasi u përpoq të ndihmonte motrën e tij, e cila ishte qëlluar me thikë nga një biznesmen shqiptar i njohur si “pjesë e bandave”.

Burimet mbrëmë thanë se ylli i Manchester United ishte me partnerin Fern Hawkins në një bar në Mykonos të enjten kur motra e tij Daisy ishte pranë një grupi burrash shqiptarë.

Njëri nga burrat, i përshkruar si “bandit”, nisi të fliste me Daisyn. Kur ajo e refuzoi, ajo ngeci tek një mjet metalik prerës duke nisur t’i dalë gjak dhe të kërkojë ndihmë. Menjëherë u fut Harry dhe këtu nisi një luftë.

Një burim tha: “Harry pa atë që po ndodhte dhe këtu gjërat u nxehën. Ai u përpoq të dilte nga klubi dhe donte të merrte një taksi. Por ai përfundoi duke u zënë me disa policë dhe përfundoi në një stacion policie.”

Pas arrestimit, ai e kaloi pjesën tjetër të natës në një dhomë të paraburgimit në stacionin e policisë në ishull, ku i magjepsi policët duke biseduar me ta për futbollin. Ata i sollën edhe ushqim kapitenit të Manchesterit, derisa ai u dërgua me një traget në Siros, në orën 02:00 të së premtes dhe e kaloi natën atje në një qeli.

Ai u lirua me kusht për t’u larguar nga vendi, pasi u akuzua për sulm, abuzim verbal dhe ryshfet.  Maguire nuk ka pse të marrë pjesë në gjyqin e tij në Siros të Martën, ku dënimi maksimal mund të ishte tre vjet burg, por “The Sun” kuptoi që ylli mund të marrë një dënim me kusht. Maguiere ka shpenzuar në këtë klub një faturë prej 63 mijë paundë në 5 orë të qëndrimit, e më pas e gjitha përfundoi në përleshje.

(F.g/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet biznesmeni shqiptar perleshet me maguire harry maguire sherri i kapitenit te manchester united biznesmeni shqiptar perleshet me maguire harry maguire sherri i kapitenit te manchester united

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE