LIVE UPDATES

fjolla morina

Art&Argëtim 9 Qershor 2021, 18:49

KOSOVË– Këngëtarja kosovare Fjolla Morina, ka reaguar në lidhje gjetjen e trupit të pajetë t ëish-shefit të policisë së Ulqinit Rudolf Elezović.Morina teks...

Art&Argëtim 22 Mars 2021, 12:50

KOSOVË– Fjolla Morina ka folur për herë të parë publikisht pasi u arrestua nga policia pak muaj më parë, pasi iu gjetën armë në çantë.Fjolla k...

Art&Argëtim 20 Janar 2021, 16:39

TIRANË– Vetëm 14 ditë para se të arratisej nga shtëpia ku ishte vënë në masën “arrest shtëpie”, Fjolla Morina ka bërë ‘lëvizjen e fundit’. Në një pos...

Art&Argëtim 25 Tetor 2020, 22:09

KUKËS– Këngëtarja Fjolla Morina, ligjërisht ka të drejtë të shijojë vetëm katër muret e shtëpisë ku është vendosur nën arrest, ose atë që i lejon dri...

Art&Argëtim 14 Tetor 2020, 14:49

KUKES– Fjolla Morina është aktualisht në arrest shtëpie mirëpo nuk e ka pasur aspak të vështirë qëndrimin brenda pasi ka vazhdimisht vizita nga njerëzit e...

Aktualitet 21 Shtator 2020, 07:43

TIRANË– Fisnik Syla, biznesmeni që u arrestuam e Fjolla Morinën dhe Fitim Muji, shoferi i kësaj të fundit që gjithashtu u vu në pranga, kanë deklarua...

Art&Argëtim 20 Shtator 2020, 12:46

TIRANE– Arrestimet ndaj personazheve të famshëm marrin vëmendje të madhe në media. Nëse personi në fjalë, është aktual, shihet shpesh në ekran apo rrjete social...

Aktualitet 20 Shtator 2020, 08:15

TIRANE– Arrestimi i Fjolla Morinës ditën e djeshme në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ndërsa po tentonte të hynte në territorin shqiptar me dy armë zjarri me...

Art&Argëtim 7 Maj 2020, 09:01

KOSOVË– Këngëtarja Fjolla Morina ka qenë në qendër të kritikave nga ndjekësit, ditën e djeshme, pasi postoi një foto në rrjete sociale, ku shfaqej në një f...

Art&Argëtim 24 Prill 2020, 07:54

TIRANË– Dy këngëtaret shqiptare, Fjolla Morina dhe Çiljeta Xhilaga janë mbuluar me shami, dhe kanë falur namazin, duke mirëpritur kështu ardhjen e m...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Në kërkim ndërkombëtar/ Flet avokatja e Fjolla Morinës: Është shtatëzan, nuk mund të rri në burg - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Në kërkim ndërkombëtar/ Flet avokatja e Fjolla Morinës: Është shtatëzan, nuk mund të rri në burg

21 Prill 2021, 10:33 Nga DOSJA
Në kërkim ndërkombëtar/ Flet avokatja e Fjolla Morinës:

TIRANË– Aurora Guska, avokatja e Fjolla Morinës ka deklaruar se dy armët që iu gjetën këngëtares mesnatën e 19 shtatorit nuk ishin funksionale, por njëra është pistoletë që përdoret për të trembur qentë dhe tjetra çakmak.

“Kjo pistoletë nuk është armë zjarri, por pistoletë që përdoret për të trembur qentë apo kafshët e egra dhe për të dhënë sinjal në rast rreziku, pasi bën zhurmë dhe qëllimi i përdorimit është në sport dhe ndryshe është pistoletë zhurmuese, ndërsa tjetra është çakmak”, thotë avokatja.

Ndër të tjera ajo foli dhe për gjendjen shëndetesore të Fjollës:

“Fillimisht kërkesa e parë e prokurorisë ishte për arrest në burg, me faktet pasi Fjolla është shtatzënë dhe është e pamundur që ajo të lihet në burg sipas nenit 230 pika 2. Na u la një kohë për të siguruar një kontratë qiraje banimi që ajo të vendoset me masën e sigurisë arrest shtëpie ose në këtë kundërtën kërkoi dhe garanci pasurore. Gjatë kësaj kohe na u la koha e lirë për të konkluduar nëse do paraqesim garancinë pasurore ose kontratën e qira”.

Prokuroria ka kërkuar që në seancë të paraqitet gjenekologu që të vërtetojë shtatzëninë e saj pasi një eko është e pamjaftueshme. Nëse gjykata merr një vendim më të lehtë se ‘arrest me burg’, atëherë prokuroria ka kërkuar të vendoset masa e sigurisë ‘arrest shtëpie’ dhe një garanci shtesë pasurore prej 5 milionë lekë.

Një ditë më parë, këngëtarja Fjolla Morina ka pranuar në policinë e Kukësit se arma e zjarrit pistoletë tip “Zoraki” dhe 23 fishekë, i përkisnin asaj dhe i ishte bërë dhuratë nga një miku i saj në Gjermani, i cili nuk jeton më. Ajo u ndalua nga pika kufitare Morinë, mesnatën e 19 shtatorit teksa tentonte të hynte për në Shqipëri.

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

showbiz showbiz avokatja e fjolla morines fjolla morina avokatja e fjolla morines fjolla morina

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS