LIVE UPDATES
Sport

Umtiti: "Ajo që jetova në Katalonjë ishin katër vjet burg"

“E kuptova se askush nuk besonte më në mua”, thotë qendërmbrojtësi, aktualisht tek Lecce, në një intervistë për Canal + France.

26 Maj 2023, 09:00 Nga DOSJA
Umtiti: "Ajo që jetova në Katalonjë ishin katër vjet

FRANCE - Samuel Umtiti ka bërë disa deklarata të ashpra për kohën e tij te Barcelona, ​​klubi të cilit i përket ende. Ai aktualisht luan në formë huazimi për Lecce-n në kampionatin italian dhe në Canal Plus France ka qenë i ashpër dhe i fortë me deklaratën e tij.

"E vetmja gjë që doja ishte të ndihesha i vlerësuar, i dobishëm, i respektuar. Kalova katër vjet në Katalonjë në burg, jo vetëm në nivel sportiv, por në jetën e përditshme." Këtë sezon në Itali ai shton se është ndjerë edhe një herë lojtar duke marrë pjesë në 23 ndeshje të Serisë A.

“Në fillim, pasi u transferova në Spanjë, u ndjeva i vlerësuar, luajta në një nivel të lartë. Më pas fillova të ndjeja mosbesim, u ndjeva keq, kuptova që askush nuk besonte më në mua. Në Salento kam gjetur buzëqeshjen time. përsëri dhe unë jam mirënjohës për këtë. Unë e dua gjuhën, ushqimin, modën... ". Synimi i tij është të vazhdojë të shijojë futbollin në Itali.

Qendërmbrojtësi ndihet si protagonist dhe kjo e bën të kënaqet. “Tani mendoj vetëm për të shmangur rënien nga kategoria”. Dhe ai po mendon të kthehet në Lyon. "Disa kohë më parë, miku im Lacazette erdhi të më takonte dhe menduam se para se të tërhiqemi, do të ishte mirë të luanim pak më shumë së bashku."

Umtiti, i cili ka një kontratë me skuadrën nga Camp Nou deri në qershor të vitit 2026 , nënshkroi një huazim me Lecce për një sezon. Operacioni u mbyll praktikisht me kosto zero dhe Barcelona merr një pjesë të marrëveshjes së bërë me klubin italian, por, në këmbim, ekipi katalanas ra dakord të ngarkonte një sërë variablash nëse mbrojtësi francez performonte në Itali. Dhe po e bën.

Umtiti do të kthehet në Barcelonë në qershor, ku megjithatë e ka të vështirë të vazhdojë pasi Xavi nuk e ka në listen e lojtarëve të preferuar. Trajneri ka përpara tij emra si Terrassa ka Araujo, Koundé, Éric García dhe Christensen për pozicionin qendror. Përveç kësaj, në atë pozicion ai ka vendosur në disa raste edhe Marcos Alonson .

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit