LIVE UPDATES
Sport

Javën tjetër, bëhuni gati për ardhjen e Bellingham!

Një udhëtim i drejtuesve të Real Madridit në Dortmund ka shërbyer për të hedhur hapin e fundit në një operacion që tashmë ishte përshkruar, siç njoftoi MARCA.

26 Maj 2023, 08:00 Nga DOSJA
Javën tjetër, bëhuni gati për ardhjen e Bellingham!

SPANJE - Jude Bellingham po përballet me ditët më intensive dhe më të rëndësishme të karrierës së tij ende të re. Pavarësisht dëmtimit që mund ta lërë jashtë ndeshjes vendimtare për pushtimin e Bundesligës, anglezi është afër arritjes së diçkaje që duket e pamundur në Gjermani, e cila po ia merr titullin Bayernit. Veç kësaj, sikur të mos mjaftonte kjo, mesfushori do të shohë sesi në ditët në vijim gjithçka e diskutuar me Real Madridin në muajt e fundit merr një formë përfundimtare me kalimin te madrilenët.

Një vizitë e fundit në Gjermani nga emisarët e Madridit ka shërbyer për të afruar përfundimisht pozicionet me Borussia Dortmund, duke arritur një marrëveshje parimore për transferimin e Bellingham, i cili është pezulluar deri në fund të kampionatit gjerman. Ishte hapi që i duhej për të siguruar një nënshkrim që tashmë ishte më shumë se i përshkruar në ditët e para të majit, por që duhej të formësohej në një kontratë.

Nënshkrimi me Bellingham është konsideruar strategjik nga drejtuesit dhe trajnerët e Real Madridit. Me anglezin, synimi është që qendrës së fushës t'i sigurohet prekja, vizioni i lojës dhe aftësia për të arritur në zonën kundërshtare. Në takimin e fundit të Florentino Pérez, Jose Ángel Sánchez me Carlo Ancelottin, trajneri u informua për gjendjen e negociatave dhe për predispozicionin e mirë të të gjitha palëve për ardhjen e anglezit.

Kontratë gjashtëvjeçare
100 milionë euro është pika fillestare e transferimit, e cila mund të rritet në varësi të disa klauzolave ​​që do të lidhen me performancën dhe praninë e mesfushorit. Në asnjë moment, drejtuesit e Borussia Dortmundit nuk kanë menduar për përfshirjen e lojtarëve si mjet pazari në operacion.

Ashtu siç ka ndodhur në blerjet e tjera të Real Madridit në sezonet e fundit, Bellingham ka pasur oferta më të mira financiare në tavolinë, por prioriteti i tij ka qenë dhe është të luajë për klubin e bardhë. Anglezi nuk do të vendoset në shkallën e parë të pagës së dhomës së zhveshjes së Madridit, diçka që vjen me kalimin e kohës siç ka ndodhur me lojtarët e tjerë. Gjashtë vite kontratë e presin.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit