LIVE UPDATES
Sport

Rusia mobilizon yllin e hokejit, e çon të kryejë shërbimin ushtarak në Rrethin Arktik

Iván Fedótov, i cili kishte nënshkruar për Philadelphia Flyers, u arrestua më 1 korrik dhe ndodhet në një njësi stërvitore të Marinës në veriperëndim të vendit.

4 Korrik 2022, 15:33 Nga DOSJA

Rusia mobilizon yllin e hokejit, e çon të kryejë shërbimin

RUSI - Portieri i skuadrës ruse të hokejit në akull, Iván Fedótov, i arrestuar ditën e parë të pare të muajit, me dyshimin se ka shmangur shërbimin ushtarak, është dërguar në një njësi stërvitore të Marinës në veriperëndim të vendit, pranë Rrethit Arktik, raporton sot ‘Gazeta Sport-Express’.

"Aktualisht Ivan Fedotov ndodhet në njësinë ushtarake 56529-3 në Severodinsk, një qytet në rajonin e Arkhangelsk. Ka një qendër trajnimi të marinës ruse atje,"- tha gazeta. Portieri 25-vjeçar u arrestua në Shën Petersburg, pranë një ambienti sportiv ku stërvitej dhe u dërgua në një zyrë rekrutimi, ku u ndje keq, ndaj u desh të shtrohej në spitalin detar.

Avokati i tij, Alexei Ponomariov, i cili bëri ankesë për parregullsi në ndalimin e klientit të tij, deklaroi se mbrëmë, ai ishte transferuar nga spitali në një njësi ushtarake. Sipas ligjit rus, mosrespektimi i shërbimit të detyrueshëm ushtarak dënohet deri në dy vjet burg.

Portali rus Championat.com e cilësoi situatën e Fedotov, si "skandalin sportiv të verës". "Siç e dini, administrata presidenciale nuk merret me organizimin e thirrjes. Prandaj kjo pyetje duhet t'i drejtohet Ministrisë së Mbrojtjes dhe jo neve,"- tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov kur u pyet për situatën e Fedotov. Në të njëjtën kohë, ai theksoi se nuk mund të ketë komente për këtë çështje, “sepse është ligji”.

Fedótov, deri në sezonin e kaluar portier për CSKA, klubi historik i Ushtrisë Sovjetike që tani i përket kompanisë së naftës ‘Rosneft’, sapo kishte nënshkruar një kontratë me Philadelphia Flyers dhe kishte planifikuar të udhëtonte në Shtetet e Bashkuara së shpejti për t'iu bashkuar ekipit të tij të ri.

Rusia mobilizon yllin e hokejit, e çon të kryejë shërbimin

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë