LIVE UPDATES
Aktualitet

“Shko merri telefonin Shullazit po ta mbajti”, Vezaj- Agim Ismailit: Bëni pazare me të fortët, futni drogë në burgje

17 Tetor 2019, 08:11 Nga DOSJA
“Shko merri telefonin Shullazit po ta mbajti”, Vezaj- Agim Ismailit:

Tiranë- Gazetari Flamur Vezaj ka reaguar ashpër ndaj drejtorit të Burgjeve,  Agim Ismailit në lidhje me punën e këtij të fundit nëpër burgjet e vendit.

Vezaj shprehet se drejtorët bëjnë pazare me të fortët  dhe lejojnë futjen e drogës nëpër burgje për ta. Në reagimin e tij, ai i thekson Ismailit se as telefonit nuk i merr dot në qeli të dënuarit Emijano Shullazit.

“Jane po këta drejtor që bëjnë pazare me të fortët e që lejojnë takime në grup me anëtar të bandës (si Shullazi me shokë) brenda burgut! Jane po këta drejtues (disa) policie në burgje që zotrote i ke në varësi dhe marrin rroga mujore nga  familjarët e të dënuarve (ne burgje të sigurisë së lartë)! Dhe ju vazhdoni e bëni deklarata!? Epo kësaj i thonë të ngatërrosh përgjegjësin qe ke me “analistin apo studiuesin” e OJQ-ve! E në fund nuk harron të mbyll fjalën e tij me premtimin se “do ti jepet fund edhe trajtimit “VIP” të të burgosurve”, po këto 8 muaj çfarë keni bere veë ndryshimit të strukturës për punësimin e militantëve dhe të deleguarve të deputeteve të zonave!? Gjithsesi unë mbetem në pritje të SPAK-ut (të vertetë) që këta drejtor dhe kopje të tillë do të përfundojnë brenda hekurave të burgut!  shko merri telefonin Shullazit, Dajtit etj, po ta mbajti”, shkruan ai.

Reagimi i plotë:

Pazaret e drejtoreve me te “fortet” e burgjeve!
##
Nga burgu janë porositur edhe vrasje, eshte kryer trafik droge, punonjesit e policise i furnizojne me droge dhe cfare duan te burgosurit etj etj!! Keto jane disa nga fjalet e Drejtorit te Pergjighshem te Burgjeve Agim Ismaili para Komisionit te Sigurise dhe ne media keto dy ditet e fundit!
Cfare turpi!
Eshte skandaloze, ku edhe pse mbi 8 muaj ne kete detyre ai vazhdon te bej konstatime dhe jo kallezime per ndeshkimin e ketyre personazheve qe ai i di! Jo vetem kaq, por flet ne media dhe para deputeteve sikur te jete perfaqesues i ndonje OJQ-je qe ka kryer ndonje studim dhe po publikon gjetjet! Po ke mbi 8 muaj ne ate detyre dhe akoma me konstatime!!??? Po te kishte prokurori me këllqe dhe jo PPP te pushteti ndaj ketij drejtori duhej ngritur akuze per “moskallezim krimi” e ndoshta edhe “shperdorim detyre” pasi i di te gjitha keto “pazare” qe behen ne institucionin qe ai drejton dhe cfare ka bere!??? Si mund te thuash e te besh deklarata te tilla, kur dihet tashme qe jane drejtoret e emruar me firmen e tij, ata qe fusin karta e telefona ne qeli per te fortet e burgjeve, disa kundrejt pageses e disa tjere me kushtin qe i forti te bej zap te denuarit e tjere qe mos te bejne protesta ne burg (psh: 313, 302, Peqine, Fushe-Kruje, Drenove etj)!! Jane po keta drejtor qe bejne pazare me te fortet e qe lejojne takime ne grup me anetar te bandes (si Shullazi me shok) brenda burgut! Jane po keta drejtues (disa) policie ne burgje qe zotrote i ke ne varesi dhe marrin rroga mujore nga te familjaret e te denuarve (ne burgje te sigurise se larte)! Dhe ju vazhdoni e beni deklarata!? Epo kesaj i thone te ngaterrosh pergjegjesin qe ke me “analistin apo studiuesin” e OJQ-ve! E ne fund nuk harron te mbyll fjalen e tij me premtimin se “do ti jepet fund edhe trajtimit “VIP” të të burgosurve”, po keto 8 muaj cfare keni bere vec ndryshimit te struktures per punesimin e militaneteve dhe te deleguarve te deputeteve te zonave!? Gjithesesi une mbetem ne pritje te SPAK-ut (te vertete) qe keta drejtor dhe kopje te tille te perfundojne brenda hekurave te burgut!
#shko merri telefonin Shullazit, Dajtit etj, po ta mbajti#

J.V/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet agim ismaili flamur vezaj agim ismaili flamur vezaj

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni