LIVE UPDATES
Aktualitet

Pamje makabre, veterineri i pret veshët qenit pa anestezi në mes të rrugës (VD)

17 Tetor 2019, 07:14 Nga DOSJA
Pamje makabre, veterineri i pret veshët qenit pa anestezi në mes

Tiranë- Kujdesi veterinar ndaj kafshëve është një proces shumë i rëndësishëm për të gjithë kafshëdashësit. Trajtimi i tyre bëhet në klinikat veterinare që plotësojnë të gjitha rregullat dhe kushtet. Mirëpo, një video amatore tregon krejt të kundërtën se çfarë ka ndodhur me një veteriner në Shqipëri.

Në zonën e Kamzës, një qytetare italiane ka filmuar veterinerin që i pret veshët një qeni pa anestezi. Pamjet makabre tregojnë këlyshin 2-muajsh të shtrirë në tokë, ku duket qartë që gërshët e veterinerit i ka ende në veshë. Qytetarja italiane thotë se ishte një skenë e tmerrshme ajo që pa me sy.

Qytetarja italiane: “Atëherë, shikoni çfarë ndodh në Shqipëri! Unë jam këtu në lagjen time dhe po dridhem, i gjithë trupi po më dridhet. Shiko, se çfarë po bën! Një injeksion likuid! Nuk kam parë kurrë një injeksion këtu dhe për më tepër, i kanë prerë veshët dhe ky veterineri është në lagjen time. Unë dua ta denoncoj këtë person, sepse i ka prerë veshët këtij qeni të shkretë. Qeni i shkretë po vuan, është një këlysh 2-muajsh dhe unë jam shumë keq. Shikoni, çfarë terrori kalojnë këlyshët tanë këtu në Shqipëri! Unë dëgjova një të ulëritur. Mendova, se ishte një këlysh i shtypur nga makinat dhe erdha duke vrapuar këtu dhe çfarë pashë?! Një këlysh 2-muajsh, që i kanë prerë veshët, sepse i ka veshët e mëdhenj dhe duhet të bëhet pak më shumë agresiv, sepse kështu i pëlqen familjes, që e ka…Por nuk është faji i tyre, sepse ata nuk dinë asgjë.

Jo…!   Shikoni…!  Jo, dashuri, jo…! Shikoni! Unë nuk mund të bëj asgjë.

Tani po shkoj ta denoncoj këtë njeri dhe të shohim, çfarë ndodh. Jam shumë keq! Nga animalistët, lëvizni edhe ju, kam nevojë për ndihmën tuaj për këtë qen të shkretë! I presin veshët kështu për së gjalli. Unë nuk jam dakord! Ky është personi, që i ka prerë veshët! Shikojeni të gjithë! Shikoni! Shikoni të gjithë! Do vijë burri im, do marr në telefon policinë unë tani”.

Marrë nga tvklan.al

J/V/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet veterineri i pret veshët qenit veterineri i pret veshët qenit

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni