LIVE UPDATES
Politike

VD-SHERR me gazetaren,Bashës i kthehen të gjithë:S’jemi skllevër, po bëheni si Rama!

13 Dhjetor 2021, 16:41 Nga DOSJA
VD-SHERR me gazetaren,Bashës i kthehen të gjithë:S’jemi

TIRANË- Kryedemokrati Lulzim Basha është përplasur me gazetarët në konferencën e sotme. I pyetur nga gazetarja Ambrozia Meta në lidhje me ndërrimin e bravave në selinë e PD-së, Basha refuzoi të përgjigjej dhe i ka cilësuar gazetarët skllevër të pronarëve që punojnë për bukën e gojës. Kjo ka bërë që të ndërhyjnë edhe gazetarët e tjerë, të cilët kanë kërkuar nga Basha të kërkojë ndjesë. Gazetarja Meta gjithashtu e ka krahasuar Bashën me Ramën, pasi kryedemokrati iu shmang pyetjes.

DEBATI I PLOTË:

Ambrozia Meta: Përse i keni ndërruar bravat?

Lulzim Basha: Sepse ne kemi treguar respekt për media që nuk e kanë merituar respektin tonë në opozitë. Mos më ndërpre…

Ambrozia Meta: Po bëheni si zoti Rama! Ktheni një përgjigje për bravat.

Lulzim Basha: Mos bëj zhurmuesen! Pra padiskutim i kam kthyer përgjigje televizioneve që i kemi pasur kundër në kohën kur Syri…

Ambrozia Meta: Keni frikë nga demokratët?

Lulzim Basha: Ta jap përgjigjen e shkurtër.

Ambrozia Meta: Nuk ma heq dot mikrofonin

Lulzim Basha: Berishizimi i zyrës nuk merret me bravat. Ndoshta tek Syri merret Berisha tek Rama. Një gazetare klasi si ti nuk mund të bëjë këtë pyetje. Unë nuk di si ndërrohet një bravë.


Ambrozia Meta: Po blindat…?

Lulzim Basha: Kemi shkresa që PD kërkon që asnjë polic i vetëm, e jo me mjete të tjera të vendoset para demokratëve. Tani do marrësh përgjigjen. Do të të respektoj ty për gazetarinë tënde. Por jo për SyriTv. Do ta them unë këtë. Dje kanë bërë lajme të rreme. Merr një person që vjen nga të përndjekurit. Mos u mërzisni me stafin. Ambrozia dhe kolegët nuk janë pjesë e kësaj. Privatizimi është një dramë e madhe. Por Syri ia ka tejkaluar të gjithëve. Do vijë dita kur Syri të çlirohet. Kuptohet 1/10 lajme janë lajm. Por janë të rreme. E di që janë në stres. Iu jap kurajo se jeni për bukën e gojës aty.

Ambrozia Meta: Ne nuk jemi për bukën e gojës, nuk jemi skllever të pronarëve. *ndërhyjnë edhe gazetarët e tjerë.

Lulzim Basha: Suel Çela friksëson Sali Berishën por jo mua. Mos demostro nervozizëm. Si nuk dole njerëherë që të bënte thirrje për distancim. Erdhi ai, por tha që ishim ne me armë. Suel Çela janë denoncuar disa herë. Po të shkoni në Prokurori do të merrni vesh edhe kallëzimet. Në një shtet të kapur nga Edi Rama, shërbimi më i madh që mund të bënim është të fusja prokurorët mes demokratëve.

Lulzim Basha: Mund ta mbushja edhe unë sallën shumë herë më shumë se Berisha. Sot erdhi si bolshevik. Koha e Berishës ka marrë fund. Ne do të jemi ata që do e çojmë Shqipërinë para. Punojnë çdo ditë për hallet e njëri-tjetrit.

Ambrozia Meta: *nuk kuptohet

Lulzim Basha: Të siguroj që do t’i thërrasim jo në një por në shumë protesta. PD lindi si parti e shpresës, e qytetarisë, e vlerave konservatore. Do ecë para dhe e vendosur. Do lërë pas hijet e korrupsionit.

LAJMI KRYESOR: Lulzim Basha konferencë për mediat

(I.A;k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike ambrozia meta lulzim basha perplasje ne partine demokratike ambrozia meta lulzim basha perplasje ne partine demokratike

Sondazh

Poll

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel

Momenti kur peshkarexha “Geni” kapet duke u furnizuar me naftë nga anija libiane

Shpërthimi me tritol në banesën e Shefit të Krimeve, babai: Ishte i fuqishëm

Ministri Çuçi: Në 2022 kemi pasur 49 viktima

Rruga e Krastës, zyrtari i PS: Do të bojkotojmë zgjedhjet lokale