LIVE UPDATES
Politike

‘Shembull i injorancës’/ Voltana Ademi i përgjigjet Ramës: Më sulmoi me fyerje, do marrë dënim të pashoq, votoni më

31 Mars 2021, 18:17 Nga DOSJA
‘Shembull i injorancës’/ Voltana Ademi i përgjigjet

SHKODËR– Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi i ka kthyer përgjigje kryeminisrit Edi Rama, pas akuzave që ai ngriti ndaj saj gjatë vizitës në qytet. Në një deklaratë për mediat, Ademi i cilësoi etiketimet e kreut të qeverisë si retorikë të një personi që po kalon ditët e fundit në pushtet. Sa i përket akuzave për mosbashkëpunim, ajo u shpreh se Bashkia e Shkodrës ka kërkuar financim për mbi 60 projekte në qytet, të cilat nuk kanë marrë mbështetje nga pushteti qendror. Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, ajo premtoi ndëshim të paparë në histori për Ramën duke u kërkuar qytetarëve që të votojnë masivisht më 25 prill.

PJESË NGA KONFERENCA PËR SHTYP:

Voltana Ademi: Sot nga Shkodra Edi Rama më sulmoi me fjalorin që vetëm ai njeh, atë të fyerjes dhe sharjes. Shkodra ekulturës nuk e ka pranuar as në komunizëm arrogancën e pushtetit. Duke më sulmuar mua, dëshmon frikën dhe dobësinë e dikujt që ka ditët e fundit të pushtetit. Sot lodhet më kot, e ka të qartë se me 25 prill do të largohet me votë masive. Ndryshimi po vjen dhe shqiptarët mezi po e presin.

A jeni treguar mosbashkëpunëse me Ramën?

Voltana Ademi: Kolegët e mi, Rama e ka zor të përballet edhe me mua, edhe me qytetarët e Shkodrës. Kemi dërguar 60 projekte dhe asnjë nuk është financuar. Çdo retorikë është e kotë. Ajo që bën kudo është e pashembull, prandaj do marrë një dënim të pashoq që nuk e ka marrë askush. Situata është revoltuese. Dilni e pyesni çdo qytetar për mënyrën sesi kryeministrit sillet me ta. Fillon dhe mbaron këto. Ne na ka mbuluar korrupsioni dhe mënyra për të jetuar të lirë.

Nëse Rama fiton, a do të bashkëpunoni me të?

Voltana Ademi: Shkodra zhvillohet çdo ditë me fondet tona. Ato projektet që përmenda i kemi financuar ne me mundësitë tona. Me 26 prill është e pashmangshme. Po vuajmë për lirinë. Duam liri për të ardhmen e fëmijëve tonë dhe për të pasur të mirën materiale që na jep mësimi. Duam të marrim kontributin e qytetarëve tonë. Do t’i lutesha që të shkojnë të votojnë që njëherë e mirë të mbyllim kapitullin më të errët të kësaj historie. Duhet ta ndalojmë dhe do ta ushtrojmë me votë më 25 prill.

Po çfarë tha Rama sot nga Shkodra për Ademin?

Gjatë një aktiviteti politik në Shirokë, Rama e cilësoi Bashkinë e Shkodrës si shembullin më drithërues të injorancës, duke u ankuar se nuk kishin mundur të investonin për shkak të mungesës së bashkëpunimit me kryebashkiaken Voltana Ademi. Për më shumë detaje (Shiko këtu)

(k.m./dosja.al) 

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike edi rama edi rama ne shkoder voltana ademi zgjedhjet 25 prill 2021 edi rama edi rama ne shkoder voltana ademi zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS