Sport

Degjeneron në dhunë ndeshja Këlcyra-Maliqi. Trajneri Malësia: Faleminderit Zot që jemi gjall, klubi mohon: Gjithçka brenda normave (VD)

 • Kërcet grushti në ndeshjen Saranda-Orikum, futbollistët largohen nga Policia
 • Dhuna është rishfaqur sot në ndeshjen Këlcyra-Maliqi. Një prej fubollistëve të Këlcyrës ka dhunuar kundështarin, i cili tashmë ndodhet në spital. Trajneri i Maliqit u shpreh pas ndeshjes se të gjithë ishin të friksuar. Këlcyra ka reaguar dhe shprehet se ndeshja ka qenë brenda normave.
  Featured image of article: Degjeneron në dhunë ndeshja Këlcyra-Maliqi. Trajneri Malësia: Faleminderit Zot që jemi gjall, klubi mohon: Gjithçka brenda normave (VD) Ambulanca në fushë pas dhunës

  KELCYRË- Rikthehet dhuna në futboll. Pas një video-je shokuese ku trajneri dhunonte futbollistët e moshave në Laç, tashmë dhuna është zhvendosur në fushë mes kundërshtarëve.

  Teksa ishte duke u luajtur sfida mes Këlcyrës dhe Maliqit, e vlefshme për grupin B të Kategorisë së Dytë, ka nisur dhe dhuna.

  Kapiteni i Këlcyrës, Kule, pas një ndërhyrje të gabuar në minutën e 37-të të ndeshjes është ndëshkuar me katron të kuq.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Pasi pa vendimin e arbitrit futbollisti ka shpërthyer dhe ka tentuar të godasë trajnerin e Maliqit, Egli Malësija. Ndërkaq një futbolli i Maliqit u godit me grusht në fundin e ndeshjes dhe është dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi ka marrë dëmtime të shumta. 

  Po sot në një ndeshje tjetër të kategorive inferiore ka ndodhur sërish dhunë në fushë. Ndeshja e të rinjve U19, mes Sarandës dhe Orikumit ka degraduar në grushte dhe shkelma. Sipas raportimeve mësohet se lojtarët e Orikumit janë terrorizuar nga vendasit sarandiotë, madje duke u larguar nga stadiumi të shoqëruar nga policia.

  (A.B. Dosja.al)

  • 21:39

   Këlcyra mohon dhunën: S’kishte përplasje me trejnerin mik, ndeshja ishte e qetë

   Pas episodit të dhunës në ndeshjen me Maliq, ka ardhur dhe një deklaratë nga klubi i Këlcyrës. Sipas një njoftimi të këtij klubi  thuhet se nuk është tentuar kurrë dhuna e trajnerit të Maliqit, Malësia. Po ashtu i urojnë shërim të shpejtë dhe futbollistit që u dhunua dhe shton se i gjithë skenari ka qenë i përgatitur nga Maliqi dhe nga ish-shefi i klubit të Devollit.

   Skuadra e Këlcyrës

   DEKLARATA E PLOTË

   Ne te gjitha mediat sportive po perhapet me shpejtesi lajmi sikur ne takimin e sotem Kelcyra – Maliqi eshte ushtruar dhune. Bejme me dije gjithe opinion sportiv dhe jo sportiv se eshte zhvilluar nje ndeshje brenda normave sportive. Ne min.37 futbollisti i ekipit tone, kapiteni Kule eshte larguar nga fusha e lojes pas marrjes se dy kartonave te verdhe dhe ne asnje moment nuk ka pasur perplasje me trajnerin mik Malesia.

   Gjithashtu dhe per demtimin e futbollistit mik XAKA deshirojme qe te shprejme urimet per sherim sa me te shpejt. Deshironim te sqaronim se videot e shperndara nga NESTI BINISHI ne te gjitha mediat sportive, ish shefi i klubit te Devollit vitin e kaluar, aktualisht ka marr persiper per te nxjerr Maliqin ne Kategori te Pare, jane per te justifikuar deshtimin e asaj qe kishte marr persiper ne ndeshjen e sotme ne te cilen deshtoi.Ne momentin qe ekipi jone nuk hap rruge ndaj te gjitha ekipeve pretendente aludohet kudo se ne fushen tone ka pasur dhune. NE NUK SHITEMI , AS NUK BLIHEMI!

  • 19:13

   Dhunoi futbollistin kundërshtar, kush është Çoli lojtari i Këlcyrës i arrestuar nga Policia e i dënuar disa herë nga Disiplina

   Detaje të reja janë mësuar nga episodi i dhunës në ndeshjen Këlcyra-Maliqi, ku është dhunuar një futbollist dhe ësthë tentuar të qëllohet trajneri i verilindorëve. Mësohet se ka qenë futbollisti i Këlcyrës, Aristidh Çoli,  që qëlloi lojtarin e Maliqit me iniciale A.XH, i cili momentalisht ndodhet në spitalin e Gjirokastrës, pas goditjes së rëndë që mori në nofull.

   Aristidh Çoli, futbollist i Këlcyrës

   Por Çoli nuk është një emër i panjohur për Policinë, pasi vetëm 2 javë më parë u arrestua së bashku me disa miqtë e tij, pasi luanin në mënytë të palighshme poket në një banesë të marrë me qera. Po ashtu futbollisti i Këlcyrës sezonin e kaluar është dënuar disa herë nga Komisioni i Disiplinës për dhunë ndaj kundërshtarëve, por dhe pas këtyre dënimeve ai vijon ende të luajë dhe të jetë një nga lojtarët e rëndësishëm të ekipit të tij.

  • 18:59

   Futbollisti u qëllua me grusht në nofull, trajneri i Maliqit: Përjetuam tmerr, falënderojmë Zotin që dolëm gjallë

   Një ngjarje e shmëtuar ka ndodhur sot në ndeshjen Këlcyra-Maliqi, ku është dhunuar futbollisti i skuadrës verilindore.

   Sipas informacineve mësohet se i dhunuar ka mbetur futbollisti A.XH, i cili është dëgjuar me urgjencë në spital. Ai ka pësuar një dëmtim të rëndë në nogull, pasi është qëlluar me grush nga trajneri i ekipit kundërshtar.

   Pas përfundimit të ndeshjes trajneri i skuadrës ka dhënë një deklaratë ku shprehet se ka përjetuar tmerr dhe falenderon zotin që janë gjallë, ai dhe lojtarët.

   Trajneri i dhunuar, Egli Malësia

   Kemi përjetuar tmerr në fushën e Këlcyrës, gjë të cilën nuk e kemi hasur në asnjë fushë tjetër. Jeta e lojtareve ishte ne rrezik. Falënderojmë zotin që dolëm gjallë nga fusha e Këlcyrës, në kushte të tilla dhune fizike, psikologjike vetëm për futbollin nuk behet fjalë me. Me lojtare te gjakosur, me lojtarë në rrezik për jetën më thoni ju a mund të luhet futboll? Sot në ndeshje me Këlcyrën një prej futbollisteve i është rrezikuar jeta. Dikush duhet të mbajë përgjegjësi për këtë”, u shpreh trajneri i Maliqit.

  Shto Koment