Sport

Plas keq! Kërcet grushti në ndeshjen Saranda-Orikum, futbollistët largohen nga Policia të terrorizuar

Lojtarët e Orikumit janë terrorizuar nga vendasit sarandiotë, madje duke u larguar nga stadiumi të shoqëruar nga policia.
Featured image of article: Plas keq! Kërcet grushti në ndeshjen Saranda-Orikum, futbollistët largohen nga Policia të terrorizuar Pamje nga sherri

Rikthehet dhuna në futbollin shqiptar. Ndeshja e të rinjve U19, mes Sarandës dhe Orikumit ka degraduar në grushte dhe shkelma.

Sipas denoncuesit i cili ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania, lojtarët e Orikumit janë terrorizuar nga vendasit sarandiotë, madje duke u larguar nga stadiumi të shoqëruar nga policia.

Gjithçka ka nisur pas 3 golave të shënuar nga Oriku, ku vendasit nuk kanë duruar dot dhe kanë pushtuar fushën e lojës duke bërë që më pas situata të degjenerojë në dhunë masive.

Kërcet grushti në futbollin e moshave, kaos në ndeshjen Saranda-Oriku on Vidnews.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Denoncuesi shkruan:

Përshëndetje JOQ Albania! Po ju dërgoj një video ku mund të shihni si ka degraduar ndeshja e kampionatit kombëtar për moshat U19 mes Sarandës dhe Orikut. Miqtë nga Oriku shënuan fillimisht golin e parë, më pas të dytin dhe të tretin, ndërsa nuk duruan dot sarandiotët dhe filluan të futen në fushë duke goditur futbollistët. Disa prej tyre kanë dalë duke qarë nga loja, ndërsa janë shoqëruar me polici gjatë kthimit për në Orikum.”

Marrë nga JOQ

(k.m/dosja.al)

Shto Koment