LIVE UPDATES
Sport

Real Madrid: Karim Benzema i dëmtuar, humbet Interin në Champions League…

5 Dhjetor 2021, 16:32 Nga DOSJA

SPANJE – I dëmtuar në minutën e 16-të të ndeshjes kundër Real Sociedad (2-0) të shtunën në mbrëmje, Karim Benzema ka bërë disa teste mjekësore në mëngjesin e kësaj të diele në Valdebebas, qendra stërvitore e Real Madridit. Aty u konfirmuan një dëmtim të vogël në kofshën e tij të majtë, por inflamacioni në zonën e prekur, e bëri të vështirë për të parë një pamje të qartë të dëmtimit. Koha shumë e shkurtër midis dëmtimit dhe MRI nuk lejon të bëhet një diagnozë e saktë mjekësore.

Prandaj francezi do t’i nënshtrohet ekzaminimeve të reja mëngjesin e së hënës, ende në Valdebebas, për të vlerësuar me më shumë saktësi dhe siguri natyrën e dëmtimit të tij dhe mbi të gjitha kohëzgjatjen e mungesës së tij. Nga ana tjetër, ai tashmë nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kryeqytetase ndaj Interit të martën në Champions League, ku Real Madrid do të luajë për vendin e parë në grup.

Brenda klubit ‘merengues’ janë të sigurtë për praninë e tij të mundshme për derbin e Madridit kundër Atlético de Madrid, të dielën në mbrëmje. Testet e reja që Benzema do të kryejë mëngjesin e të hënës do të qartësojnë gjithçka. Në çdo rast, Reali kryqëzon gishtat për të rikuperuar sa më shpejt kapitenin dhe golashënuesin e tij më të mirë. “Shpresojmë që të mos jetë serioze sepse të gjithë e dinë se çfarë përfaqëson Benzema për ne”,- është shprehur të shtunën në mbrëmje, Emilio Butragueño, drejtori i marrëdhënieve institucionale në klubin madrilen.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport do të bëjë përsëri një mri të hënën i mbështetësit të zjarrtë të real madridit karim benzema mesfushori i real madridit në kofshën e tij të majtë një dëmtim të vogël qendra stërvitore e real madridit do të bëjë përsëri një mri të hënën i mbështetësit të zjarrtë të real madridit karim benzema mesfushori i real madridit në kofshën e tij të majtë një dëmtim të vogël qendra stërvitore e real madridit

Sondazh

Poll

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit