LIVE UPDATES
Sport

Man.Utd dhe Chelsea në luftë për Haaland. Dortmundi: “Blerësi të plotësojë kushtet”!

5 Dhjetor 2021, 11:10 Nga DOSJA

GJERMANI – 21-vjeçari Erling Haaland besohet se ka një klauzolë lirimi prej 64 milionë funtesh, e cila ka tërhequr një numër të madh klubesh nga e gjithë Evropa.

Në një intervistë për gazetën gjermane ‘Sport1’, shefi Michael Zorc tha: “Fakti është se ai ka një kontratë. Por është gjithashtu një fakt, dhe nuk është sekret, se ai mund të largohet nga klubi në kushte të caktuara.  Erling dhe klubi po e trajtojnë këtë çështje në mënyrë shumë profesionale. Do të shohim se si do të ecin gjërat. Pavarësisht pandemisë, klubi nuk ka nevojë ekonomike për ta shitur atë. Ky është gjithashtu një fakt. Ne do të ulemi dhe do të shohim se si do të shkojnë bisedimet.”

Dyshja e Premier League, Man.Utd dhe Chelsea, janë dy nga shumë klubet që ndjekin nënshkrimin e Haaland. Por siç zbuloi ekskluzivisht “SunSport”, United shpreson se trajneri i ri i përkohshëm Ralf Rangnick mund ta tundojë norvegjezin drejt të kuqve të Mançesterit, duke pasur parasysh historinë e tyre së bashku. Rangnick mbikëqyri lëvizjen e Haaland nga Molde në Salzburg dy vjet më parë kur ai ishte drejtor i futbollit për skuadrën austriake.

Megjithatë, Haaland duket se preferon një lëvizje në Spanjë, sipas asaj që thotë agjenti i tij Mino Raiola. Ai pranoi se 21-vjeçari ‘e do’ Spanjën dhe ka një shtëpi atje. Agjenti i Haaland thotë: “Për momentin nuk mund të flasësh për asgjë. Nuk po flas për tregun, sepse është shumë herët. Ai [Haaland] pëlqen, e do Spanjën. Sidomos shtëpinë e tij atje. Është shumë herët për të ditur se ku do të luajë vitin e ardhshëm. Nuk është mirë të flasim as për këtë.”

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport 21-vjeçari erling haaland chelsea dhe trajneri tuchel kaos te manchester united menaxheri i njohur mino raiola mino raiola ralf rangnick ralf rangnick i është dhënë leja e punës shefi michael zorc 21-vjeçari erling haaland chelsea dhe trajneri tuchel kaos te manchester united menaxheri i njohur mino raiola mino raiola ralf rangnick ralf rangnick i është dhënë leja e punës shefi michael zorc

Sondazh

Poll

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe