LIVE UPDATES
Sport

Icardi dhe Cavani, synime të ‘Zonjës së Vjetër’ në tregun e janarit…

5 Dhjetor 2021, 10:36 Nga DOSJA
Icardi dhe Cavani, synime të ‘Zonjës së Vjetër’

ITALI – Ndërsa Juventusi do të përpiqet të rikuperojë pikë në kampionat, për këtë bardhezinjtë do të përpiqet të rikuperojë pikë edhe në merkato. Në fakt, çështja e ‘bomberit’ mbetet vendimtare.

Vetë Massimiliano Allegri e shpjegoi qartë, disa herë, në konferencën për shtyp: “Pësojmë afërsisht të njëjtin numër golash si skuadrat e tjera, problemi është se shënojmë shumë më pak…”.

Konkretisht: 16 gola të pësuar dhe 20 të shënuar. Rezultati i sulmuesve në skuadër, në fakt është ai që të bën të mendosh shumë. Paulo Dybala 4 gola, Alvaro Morata 3, Moise Kean 2 dhe Kaio Jorge asnjë. Kjo do të thotë 9 gola gjithsej.

Dhe, akoma më keq, do të thotë se Zapata i Atalantës, Simeone i Veronës apo Immobile i Lazios apo Vlahovic i Fiorentinës, kanë bërë të vetëm më shumë se të gjithë sulmuesit bardhezinj së bashku.

Në këtë vështrim (…) Edinson Cavani, për shembull, është një lojtar që mund të bëjë për Juventusin. Kontrata e uruguajanit me United do të përfundojë në fund të sezonit, por ai tani po shikon përreth. Kjo do të ishte pikërisht ajo që Juventusit i duhet në janar.

Një tjetër profil i vjetër i nivelit: Mauro Icardi. Një ndryshim i peizazhit, qoftë për arsye personale ose për arsye teknike, mund ta ndihmojë sulmuesin argjentinas. Juventusi mund ta rifillojë atë, t’i japë stimuj të rinj dhe ta largojë atë nga një dinamikë e caktuar. Gjashtë muaj vrapim si fillim, më pas do të shohim…

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport drejtor i përgjithshëm te juventusi edinson cavani është juventusi im juventus marrëdhënies mes ambra angiolinit dhe massimiliano allegrit massimiliano allegri mauro icardi zapata i atalantës drejtor i përgjithshëm te juventusi edinson cavani është juventusi im juventus marrëdhënies mes ambra angiolinit dhe massimiliano allegrit massimiliano allegri mauro icardi zapata i atalantës

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE