LIVE UPDATES
Aktualitet

Qytetari rrihet barbarisht me dru e levë, policia nuk reagon

18 Tetor 2021, 20:08 Nga DOSJA
Qytetari rrihet barbarisht me dru e levë, policia nuk reagon

Qytetari Myrvet Veshi është dhunuar më 2 Tetor 2021 nga dy persona, teksa kryente aktivitetin e vet, si shitës ambulant peshku pranë mbikalimit në Sukth. Dy agresorët, ai thotë, se i takoi para banesës së vet dy ditë para ngjarjes, në orët e vona të mbrëmjes. Njëri prej personave ishte grabitësi i motorit të tij, Aldi Sejdini, incident, që e kishte denoncuar në “Stop” në vitin 2016. Myrveti akuzon policinë, se nuk iu përgjigj, kur ai telefonoi për dy persona të dyshimtë në derën e tij dhe po kështu zvarriti çështjen e pajisjes me një vendim për kryerjen e ekspertimit ligjor, pas dhunimit.

Në pamjet filmike që ai i ka treguar stafit të “Stopit” denoncuesi ishin më shumë se të rënda. E kishin dhunuar në fytyrë dhe në trup në mes të ditës teksa shiste peshk.

“Duke qenë se një nga autorët arrita ta identifikoja si Aldi Sejdini, një person që kishte vjedhur më përpara, u tremba dhe pashë që ata po planifikonin ndonjë grabitje apo vjedhje”, ka treguar Myrveti për gazetarin.

I dyshuari: Hiç, kot. Po pimë ndonjë cigare aty.

Myrvet Veshi, denoncues: Si e ke emrin ti?

I dyshuari: Çfarë emri do ti, o burrë? Çfarë lidhje ka?

Myrvet Veshi, denoncues: Nga je ti?

I dyshuari: Ore, nga këtu jam.

Myrvet Veshi, denoncues: Çfarë bën ti këtu?

I dyshuari: Kot, për qejf! Xhiro dalim. Çfarë ka?

Myrvet Veshi, denoncues: Pse këtu?

I dyshuari: Kot, pimë nga një cigare dhe ikim.

“Telefonova sallën operative të Manzës, por nuk m’u përgjigj. Iu luta të bënin shoqërimin e tyre. Pas dy ditësh më rrahën me dru, me doreza hekuri. Quhen Edison Shyti dhe Aldi Sejdini”, është shprehur Myrveti.

Ai pasi i kërkoi policisë të shkonin tek shtëpia e tij dhe nuk i shkuan, mori makinën iku tek stacioni i policisë.

“Nuk të japin informacione fare, të gjuajnë si top futbolli”, është shprehur Myrveti.

Ai ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kristian Josifi, oficeri i Policisë Gjyqësore, që mori deklarimin në spital.

Myrvet Veshi, denoncues: Me Kristianin flas? Për raportin mjeko-ligjor, po e pret, apo nuk është bërë akoma?

Kristian Josifi, OPGJ: Nuk është dorëzuar akoma. Unë, thjesht, bëra atë kërkesën. Do vijë ta marrë nesër ai oficeri dhe shko aty tako atë, Yllin!

Më pas Myrveti telefonin Ylli Muah, oficeri i Policisë Gjyqësore.

Myrvet Veshi, denoncues: Më thanë, se e ke ti çështjen time. Tani, a është bërë raporti mjeko-ligjor?

Ylli Muha, OPGJ: Kush të tha ty, që e kam unë çështjen tënde? Më thuaj kush është ai? Më thuaj emrin! Vendimin për mjekun ligjor, do ta dërgojmë ne te mjeku. Ke qenë i shtruar në urgjencë, apo jo? Ok! Nesër do ta dërgoj unë te mjeku ligjor. A ke dëmtime? A ke shenja?

Myrvet Veshi, denoncues: Po, kam shenja akoma, po!

Ylli Muha, OPGJ: Ok, hajde këtu tek unë, të ta jap në dorë, se ai mbase ka harruar, se është i ri ai, 1 muaj ka, që ka filluar.

Gazetari i “Stop”shkon pranë stacionit të policisë Manëz dhe flet personalisht meoficerin e Policisë Gjyqësore Ylli Muha.

Gazetari: Pse është bërë me vonesë vendimi për caktimin e ekspertimit, ndërkohë që shenjat i ka pasur të freskëta..?

Ylli Muha, OPGJ: Unë, përveç referimit, nuk kam bërë asnjë veprim tjetër.

Ylli Muha, OPGJ: Në dijeninë time është pajisur edhe nga kolegu. (Kristiani) Vendimi për ekspertimin, ka shkuar te mjeko-ligjor me anë të kolegut.

Gazetari: Kur?

Ylli Muha, OPGJ: Në momentin, që është marrë denoncimi.

Gazetari: Kështu ka qenë?

Myrvet Veshi, denoncues: Jo!

Ylli Muha, OPGJ: Nuk e di, nëse ti ke dijeni.

Gazetari: Kështu ka qenë?

Myrvet Veshi, denoncues: Me ke thënë, se është marrë një i ri, që është vënë tani.

Ylli Muha, OPGJ: Nuk e di. Mund të jetë ndonjë gabim njerëzor i tij.

Myrvet Veshi, denoncues: Pse na sorollatni? Ne jemi njerëz. Si mund të na godasë dikush, që nuk i kemi borxh dhe ta lini të lirë?

Kristian Josifi, OPGJ: O zotëri, se nuk kam kohë tani!

Gazetari: Po kam unë zotëri, sa ç’ke me të. Të lutem, kur i ke bërë veprimet për vendimin e ekspertit mjeko-ligjor?

Kristian Josifi, OPGJ: Nuk më kujtohet. Gjithë të mirat!

Marrë nga TV Klan

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet kristian josifi myrvet veshi ylli muha kristian josifi myrvet veshi ylli muha

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE