LIVE UPDATES
Politike

VIDEO- PRAPASKENAT në Slloveni, Basha: 5 vende i thanë jo Shqipërisë, nuk i hapin negociatat edhe sikur të hiqet vetoja e B

7 Tetor 2021, 09:44 Nga DOSJA
VIDEO- PRAPASKENAT në Slloveni, Basha: 5 vende i thanë jo

TIRANË– Kryetari i Partisë Demokratike ka deklaruar se Shqipërinë nuk po e mban peng ‘Vetoja’ e Bullgarisë ndj Maqedonisë së Veriut, por trinomi varfëri-terror-propagandë. Nga foltorja e Kuvendit, Basha tha se ajo që kryeministri Edi Rama nuk ka thënë është se në Slloveni pesë vende i janë përgjigjur me “Jo” Shqipërisë për anëtarësimin në BE dhe kjo jo për shkak të vetos, por për shkak të vjedhjeve të zgjedhjeve. Basha tha se më tej se ‘gangsterët’ e Ballkanit nuk i integron askush me atë raport zgjedhjesh, sikur të ishin duke zgjedhur Lukashenkos, referuar Presidentit të Bjellorusisë.


“Është nona e të keqes edhe baba e të keqes. Shikoni pak të dashur qytetarë se ku e zhvendos një debat për xhepat tuaj në një kacafytje për debat personal. Njësoj sin ë kohën e pandemisë kur hapnim frigoriferin. Frigoriferi ishte bosh, por aty brenda na dilte koka e tij shikoni se si e kthen debatin politik, si i drejtohet Opozitës. Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat edhe sikur Bullgaria ta heqë veton nga Maqedonisë së Veriut, pasi nuk ka një kryeministër që ka ardhur në pushtet me zgjedhje të lira, por me vjedhje si Lukashenko. Vetëm një raport e tregon këtë:

Shteti duhet të garantojë lirinë e të drejtën e votës. Si Lukashenko i Serbisë. Aleanca me krimin e organizuar ka marrë dhenë. Ky vend është kthyer në një nyje të krimit të organizuar, e ndan pushtetin me ta. Nuk i hapen Shqipërisë negociatat, por shampanja është vu. Në Slloveni, pesë vende kanë vendosur të mos ia japin Shqipërisë negociatat edhe sikur të hiqet vetoja.

Tregojuani gangsterëve të Ballkanit sepse nuk jua hapni negociatat, autokratëve, sepse ju dini gjithçka. Kemi bërë betejën tonë për njerëzit dhe pavarësisht zgjedhjeve të vjedhura, parave të vjedhura nga pandemia tek tërmeti dua të shpreh mirënjohjen timë për të gjithë ata që na dhanë forcën të jemi këtu. Ndaj kjo nuk është një garë as e brendshme e Partisë Demokratike, kjo është një garë mes patriotizmit të vërtetë.

Pengut apo pengmarrësit të krimit të organizuar, të atij që përdoret nga ata, që është kukulla dhe i përdor ata si kukulla, është beteja mes llumit dhe tranzicionit shqiptar, këtij këtu dhe çdo tjetri që kanë 30 vjet që pavarësisht çdo qeverie sa vijnë e bëhen më të pasur. Varfëri-terror-propagandë ky është trinomi i këtij që mban peng qeverisjen e vendit përmes,”- tha Basha ndër të tjera.

Lajmi kryesor:VIDEO-LIVE/ Mblidhet Kuvendi, debate për rritjen e çmimeve, Basha: Trinomi varfëri-terror propagandë ka mbuluar shqiptarët! Rama: Kriza s’varet nga ne, ju s’drejtoni dot veten tuaj, jo më Shqipërinë

(F.m/Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE