Politike

‘Poshtë qeveria, poshtë nëna jote’, protestuesja e kthen në personale me Erion Braçen (Video)

Zv.kryeministri Erion Braçe ka mbërritur në Kuvend me eskortën e tij. Por një incident i pakëndshëm ka ndodhur për të. Një protestuese nuk i ka kursyer ofendimet për zv.kreun e qeverisë.

TIRANË– Zv.kryeministri Erion Braçe ka mbërritur në Kuvend me eskortën e tij. Jashtë Kuvendit, protestuesit nuk i kanë kursyer ofendimet për zv.kreun e qeverisë.

“Eri Braçeeee. Poshtë Edi Rama. Poshtë Erion Veliaj. Poshtë gjithë qeveria. Poshtë nëna jote. Poshtë, poshtë.”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Opozita ka nisur protestën e saj të radhës para Kuvendit, teksa brenda bëhej betimi i tre deputetëve të rinj të LSI-së. Protestuesit, kësaj here pa udhëheqjen e Lulzim Bashës, kërkojnë rrëzimin e qeverisë Rama, krijimin e një qeverie tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment