LIVE UPDATES
Politike

'Turp mbi turp'/ Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së, Shehu: Alibeaj 'Eunuku i zi' që kërkon të largojë vëmendjen e Ramës, përçarës profesionist

Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Shehu thotë se në kulmin e skandalit të Ramës me McGonigal, Alibeaj këmbëngul që në fillim të seancës plenare të së enjtes të komunikohet “përjashtimi” i deputetëve të PD-së nga grupi.

24 Janar 2023, 20:49 Nga a.l
'Turp mbi turp'/ Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së, Shehu:
Tritan Shehu

TIRANË- Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar lidhur me arrestimin e ish-zyrtarit të FBI-së, ku u zbuluan edhe vizitat e takimet e tij me kryeministrin Rama. Shehu nuk ka reaguar drejtpërdrejt lidhur me çështen e bujshme por ka sulmuar deputetin e PD-së Enkelejd Alibeaj, sipas të cilit ky i fundit është aktivizuar nga kreu i qeverisë, Edi Rama për të larguar vëmendjen nga skandali. Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Shehu thotë se në kulmin e skandalit të Ramës me McGonigal, Alibeaj këmbëngul që në fillim të seancës plenare të së enjtes të komunikohet “përjashtimi” i deputetëve të PD-së nga grupi.

REAGIMI I PLOTË- 

Krye “Eunuku” i Zi i Rames aktivizohet te largoje vemendjen nga skandali McGonigal! Ne kulmin e skandalit te Rames per ceshtjen e McGonigal, edepsezi Alibeja kembengul qe, qe ne fillim te seances plenare te te ejtes, te komunikohet “perjashtimi” i deputeteve te PD nga “grupi”!

Nje sherbim ky ndaj patronit Rama! Nje tentative kjo per te devijuar qe ne fillim debatin ne Kuvend, per te hequr vemendjen ndaj asaj afere, qe e ka vendosur Ramen ne “banken e te akuzuarit”!

Dhe jo per pak gje, por per lidhje me nje agjent rus! Kur Rama vete deklaron se do te heshte….

Ne fakt ai aktivizon “zhurmuesin” Alibeja, per te zbehur ate skandal! Per te coroditur grupin parlamentar te PD, per ta percare ate, duke e futur ne nje debat te brendeshem.

Dhe ky eshte roli, qe i ka caktuar atij Sulltani; edhe ne keto dite te veshtira e plot me lajme nga ShBA. Ate te percaresit profesionist, te perdorshem si “gjethe e fikut” per “hallatet”!

Dosja.al ka siguruar dosjen e plotë lidhur me prangosjen e Charles McGonigal, ish-agjentit të FBI-së që është nën akuzë për korrupsion. Faqet e dosjes tregojnë shumë për zhvillimet politike të 3-4 viteve të fundit edhe në Shqipëri, ku protagonist është kryeministri Edi Rama dhe lufta e tij kundër opozitës. McGonigal ka zhvilluar takime të njëpasnjëshme me kryeministrin Edi Rama dhe dy persona që në dosje emërtohen si ‘Personi A’ dhe ‘Personi B’, që janë përkatësisht Agron Nezaj e Dorian Duccka, të dy të lidhur me Ramën. Nezaj del në dosje si njeriu që i jep 225 mijë dollarë McGonigal në mënyrë që të ndërhyjë në FBI që të nisë hetimin për personin që po lobonte në SHBA për PD-në, në vitin 2017 kur drejtohej nga Lulzim Basha. Supozohet që bëhet fjalë për Nicolas (Nick) Muzin. Ndërsa Duccka del si njeriu që e shoqëron kudo ish-agjentin, paguan fluturimet e akomodimet e tij, si dhe i përcjell informacionet e nevojshme që do t’i shërbenin në nisjen e hetimit nga FBI. Vetë Rama thotë se akuzat e ngritura ndaj McGonigal nuk kanë lidhje me të.

Turp mbi turp ky! Por qe ne realitet eshte “mision i pamundur”, qofte per Sulltanin, qofte dhe per krye Eunukun e tij te Zi!

tritan shehu

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim