KRYESORET
Politike

Evi Kokalari s'i ndahet Grida Dumës: Berisha ka bërë shumë për gocat, ajo e braktisi

Në rrëfimin e saj, Kokalari tha se Duma ishte një personazh i promovuar nga ish-kryeministri Sali Berisha që tani i ka kthyer shpinën, teksa sipas saj pret për të përfituar sërish.

13 Maj 2022, 23:29 Nga DOSJA
Evi Kokalari s'i ndahet Grida Dumës: Berisha ka bërë
Evi Kokalari dhe Grida Duma

TIRANË- Aktivistja Evi Kokalari foli për marrëdhëniet me deputeten e Partisë Demokratike, Grida Duma, duke mos i kursyer “thumbat” ndaj saj. E ftuar në emisionin “Zonë e lirë”, Kokalari tha se i vinte keq që ishte përplasur me demokraten për shkak se janë të dyja femra por shtoi se nuk e duronte dot mungesën e moralit në politikë.

Në rrëfimin e saj, Kokalari tha se Duma ishte një personazh i promovuar nga ish-kryeministri Sali Berisha që tani i ka kthyer shpinën, teksa sipas saj pret për të përfituar sërish. Ndërkohë që nuk la pa përmendur as Gazment Bardhin, edhe pse nuk qëndroi gjatë tek akuzat ndaj tij.

"Më vjen keq që kam dalë hapur kundër Gridës. Duhet të flasim për të gjitha. I kisha të provuara të gjitha ata që fola për jetën e saj private. Ajo nuk foli fare. Kanë një tangërllik këto që unë nuk e di... Unë i flisja, ia bëra reputacionin "trash", ajo rrinte. Unë e kam problem që Gaz Bardhi që nuk është i hapur me veten. Të lutem mos më fusni në telashe. Në Amerikë japin dorëheqjen për moralitetin. Sali Berisha ka bërë shumë për gocat. Ajo ka kaluar në ekstremin tjetër, Berisha i ka bërë karrierën kësaj dhe kjo i tha Lul Bashës mua do më kesh gjithmonë nga pas. Ajo po pret tani të shohë nga fryn era. Është ambicioze. Nuk ka integritet ajo,"-tha Evi Kokalari.

Megjithatë edhe pse ka pasur ngacmime deri më tani nuk ka pasur asnjë reagim publik, as nga Grida Duma dhe as nga Bardhi, si kundërpërgjigje.

(k.m/dosja.al)

Sondazh

Poll

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar