LIVE UPDATES
Politike

Publikohen mesazhet e Artan Lames: Bëni ‘Like’ e shpërndani pastime, ju sigurojnë bukën e familjes

Në tekstin që duket në foto, Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame, që kërkon që të gjithë të bëjnë më shumë pëlqime e shpërndarje të postimeve të Kadastrës dhe të atij vetë.

24 Janar 2023, 22:42 Nga F.M
Publikohen mesazhet e Artan Lames: Bëni ‘Like’ e
Artan Lame

TIRANË- Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame u ka tërhequr vëmendjen të gjithë drejtorëve për mungesën e aktivizimit në rrjetet sociale. Kjo gjë është denoncuar përmes disa fotove që qarkullojnë në rrjetet sociale. Aty shihet mesazhi i shkruar nga Artan Lame në një grup Whatsapp-i që mban emrin “Grupi Kadastra ASHK”.

Në tekstin që duket në foto, Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame, që kërkon që të gjithë të bëjnë më shumë pëlqime e shpërndarje të postimeve të Kadastrës dhe të atij vetë. Argumenti është se duke i shpërndarë këto postime, jo vetëm që ju vijnë në ndihmë qytetarëve, por edhe në fund të fundit propagandojnë punën e Institucionit që ju siguron rrogën e tyre dhe bukën e familjes.

Mesazhi:

PER TE GJITHE DREJTORET! Mirmbrema te gjitheve. Perpara disa kohesh ju kam terhequr vemendjen per aktivizimin e punonjesve tane ne postimet e bera ne fagen e fb te ASHK. Verej se, ne lajmet e postuara ne fb, reagimet e punonjesve tane jane minimale. Nuk po kerkoj ge te shkruajne romane dashurie per Kadastren. Po kerkoj te klikojne nje "like", po kerkoj ta bejne "share", kaq. Ketu nuk behet fiale ge te beine "like" per fytyren e Artan Lames sepse lajmet tona nuk kane te beine vetem me Artan Lamen, por edhe me shume nisma dhe nioftime te cilat iu sherbejne direkt njerezve.

Po kerkoj te klikoni nje "like", po kerkoi ta bejne "share", kaq. Ketu nuk behet fiale qe te bejne "like" per fytyren e Artan Lames sepse lajmet tona nuk kane te bejne vetem me Artan Lamen, por edhe me shume nisma dhe njoftime te cilat iu sherbejne direkt njerezve. Dhe duke i shperndare keto lajme, jo vetem qe ju vine ne ndihme qytetareve, por edhe ne fund te fundit propagandojme punen e Institucionit qe ju siguron rrogen dhe buken e familjes. Sa me mire te shkoje Institucioni, aq me mire eshte edhe per publikun, edhe per vete ata. Kjo nuk eshte politike partish, por politike solidariteti dhe mbarevajtje pune. E kam fialen ketu per drejtori si ajo e Fierit, e Vlores, e Lezha dhe disa te tjera. Eshte e patolerueshme qe vijojne te jene aktive ne faqe ish-dreitore (dhe jo me kot jane nga ata drejtore qe kane qene te suksesshem edhe ne pune), ndersa punonjes te sotem as qe e vrasin mendjen fare. Besoj te kem qene i garte. Kam kerkuar te behet nje verifikim i hollesishem i kesaj situate dhe do te doja qe perpara se te dilja une ne rezultate, te shikoja reagimin tuaj.

artan lame

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë