LIVE UPDATES
Politike

"Ja kam thënë dhe Berishës", Murrizi tregon pse ndërkombëtarët takojnë Alibeajn: Kush bën foto me ta rrezikon burgun

Ai komentoi edhe maninë e politikanëve shqiptarë për foto me ndërkombëtarët.

16 Maj 2022, 23:25 Nga DOSJA

 

"Ja kam thënë dhe Berishës", Murrizi tregon pse
Myslim Murrizi

TIRANË- Myslim Murrizi thotë se sa kohë Enkelejd Alibeaj do të vazhdojë të figurojë si kryetar i grupit parlamentar të PD në Kuvend, ndërkombëtarët do të vazhdojnë ta takojnë atë si përfaqësues të PD.

Në emisionin "Drejt" në Rtv Ora ai komentoi edhe maninë e politikanëve shqiptarë për foto me ndërkombëtarët.

Murrizi: Ka filluar një garë në Shqipëri prej disa vitesh për foto. Kush ka bërë foto rrezikon të hajë burgun. Ata e kanë lobim, me numër llogarie, paguajnë dhe taksat dhe i fusin lekët.  Këta shenjtaë që nuk kanë të ardhura ligjore nga qenia biznesmenë etj të gjithë do dalin një ditë sipas fotos dhe rrezikojnë burgun. Ndaj nuk shkon Basha, e ka ftuar ai katër herë. Është si të më ftojnë mua refugjatët e Londrës, miqtë e mi, kur të bjerë rruga për në Londër e ke një darkë nga unë.Kur të bjerë rruga por jo hajde se po të thërras. Kështu i kanë thënë Bashës. Por të ndalon sherifi në aeroport, ku janë lekët e rusit? Sot pashë disa që kanë nxituar për foto. Kam qenë në DASH me Rudinën. Kam bërë një foto me David Kostelancik. U bë i madh këtu, erdhi dhe nuk takoi Metën. Na ka pritur një orë e gjysmë. Kur erdhi për foto unë ndalova. Pse nuk vjen? I thashë pak lekë kam me vete, do blej iPhone për kalamajtë nuk jap lekë për foto. Kam një foto duke qeshur ai në mes meje dhe zonjës Hajdari. E kuptoi se sa ishte dënuar Bilali. Ky tjetri nuk shkon dot ta takojë. Kanë paguar dhe paguajnë lekë për të dalë në foto. Pse e takojnë Alibeajn? Ia kam thënë dhe Berishës, sakohë ai është kryetar i grupi parlamentar që 23 deputetë nga 44 që ka grupi… edhe kur ishte Hajdari takonin atë. Kur iki ajo më takonin mua dhe Stojkun.Gjitha takimet janë bërë në zyrë të Kuvendit.Pse nuk e takojnë në parti?

Marrë nga OraNews

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal