LIVE UPDATES
Sport

Paris SG zemërohet me Mbappe për intervistën: tifozët në pozita lufte…

6 Tetor 2021, 10:48 Nga DOSJA
Paris SG zemërohet me Mbappe për intervistën: tifozët

FRANCE – Intervista e paautorizuar nga Kylian Mbappé për “RMC Sport” dhe “L’Equipe”, në të cilën ai zbuloi se i kishte kërkuar klubit francez që të shitej te Real Madrid në fund të korrikut, ka krijuar zemëratë te Paris SG.

Sheikët, në fakt, u befasuan dhe kanë frikë se fjalët e tij mund të kenë pasoja në dhomën e zhveshjes. Tifozët janë gjithashtu në një pozitë lufte, të gatshëm për ta tallur atë në ndeshjet në shtëpi.

Do të jenë javë të vështira për xhevahirin francez, i cili do të jetë nën presion si kurrë më parë. I gjithë kjo për shkak të intervistës të fundit, ku ai dha versionin e tij të “telenovelës” së gjatë verore, që nuk çoi në transferimin te Real dhe që as nuk çoi në rinovim e kontratës me PSG.

Kështu nga 1 janari, Mbappé më në fund do të jetë i lirë të kontaktojë me “merenguesit”, përveç nëse ka kthesa të bujshme. Sheikët, të cilët në fund të gushtit i thanë jo 200 milionë të vënë në pjatë nga Florentino Perez, kanë më pak se tre muaj kohë për të bindur lojtarin që të zgjasë kontratën që përfundon në vitin 2022, një detyrë vërtet e vështirë. Presioni i Real Madridit është i vazhdueshëm, sirenat për Mbapé vijnë nga të gjitha anët dhe kanë irrituar drejtuesit transalpinë, në veçanti drejtorin sportiv Leonardo.

Leonardo shpërthen kundër Realit: “E patoletueshme”

Të martën, drejtori sportiv Leonardo ka sulmuar ashpër Real Madridin. “Fjalët e Florentino Perez janë vetëm mungesa e shumëfishtë e respektit ndaj PSG dhe Mbappe. Së pari një lojtar i Real (Benzema), pastaj trajneri dhe tani presidenti flasin për Kylianin sikur të ishte njëri prej tyre, – ka shpërthyer ai në “L’Equipe”. – Eshtë një mungesë respekti që nuk mund të tolerohet. Unë do të doja t’i kujtoja Florentinos se tregu është i mbyllur, se është një sezon duke u zhvilluar. Ka lojëra për të luajtur dhe Real Madridi nuk mund të vazhdojë të sillet kështu. Ndalohet! Kylian është një lojtar i PSG dhe marrëdhënia do të vazhdojë”.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport drejtori sportiv leonardo kylian mbappe l'equipe paris sg real madrid rmc sport drejtori sportiv leonardo kylian mbappe l'equipe paris sg real madrid rmc sport

Sondazh

Poll
Sport 6 Tetor 2021, 09:12

ITALI – 400 ditë para fillimit të Kupës së Botës “Katar 2022”, sonte në Milano do të mbahet gjysmëfinalja mes Italisë dhe Spanjës për Nations League.Në “M...

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh