Aktualitet

Tiranë/ Grabitësit plagosin burrë e grua në Allias, çifti u përlesh për të mbrojtur pronën, autorët marrin paratë dhe ia mbathin (Emrat)

 • Del FOTOJA/ Ky është çifti që u plagos në Allias
 • U futën me maska për t’i grabitur, si u plagosën burrë e grua në vilën e tyre
 • Plagosen burrë e grua në Allias. Të plagosurit me armë zjarri janë Petrit dhe Afërdita Laze. Ngjarja ndodhi në rrugën "Njazi Meka".
  Featured image of article: Tiranë/ Grabitësit plagosin burrë e grua në Allias, çifti u përlesh për të mbrojtur pronën, autorët marrin paratë dhe ia mbathin (Emrat) Petrit dhe Aferdita Laze
  Përditësuar:

  TIRANË– Burrë e grua janë plagosur me armë zjarri në lagjen Allias në kryeqytet. Çifti, Petrit dhe Afërdita Laze ndodheshin brenda banesës së tyre, kur disa persona kanë hyrë për të grabitur para në shtëpinë e tyre. Çifti i bashkëshortëve janë pronarë të një furre buke në Allias e një tjetre në Astir. Prindër të dy fëmijëve, ata tentuan të mbronin pronën e tyre nga grabitësit, por në momentin që i kanë pikasur, janë përleshur dhe grabitësit i kanë qëlluar me armë zjarri.

  Ata kanë mundur të largohen bashkë me një shumë parash që morën në vilë. Ngjarja ka ndodhur në vilën e tyre, në rrugën “Njazi Meka“. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se gjendja e të plagosurve është e rëndë, pasi burri, i cili mësohet se është rreth 60 vjeç, ka marrë një plagë të rëndë në zonën e barkut.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Policia e Shtetit dhe ekipe të repartit “Shqiponja“ kanë ngritur pika të shumta kontrolli, për të kapur autorët. Gjithashtu mësohet se janë sekuestruar kamerat e sigurisë për të bërë të mundur identifikimin e grabitësve. Paraprakisht u raportua se njëri prej të plagosurve ka ndërruar jetë, por asgjë nuk është e sigurtë, pasi deri më tani të dhënat janë kontradiktore.

  (f.m;f.g/dosja.al)

  • 22:56

   U futën me maska për t’i grabitur, si u plagosën burrë e grua në vilën e tyre në Allias, dyshja janë biznesmenë

   Dosja.al ka zbardhur ngjarjen e rëndë që ndodhi mbrëmjen e sotme në Allias, ku të plagosur mbetën një çift bashkëshortësh. Mësohet se çifti janë sulmuar nga dy persona të maskuar, të cilët u janë futur në shtëpi për t’i grabitur. Mesa duket, dy pronarët e vilës kanë pikasur dy hajdutët dhe janë përballur me ta. Në konflikt e sipër, të maskuarit kanë qëlluar me armë zjarri duke e lënë çiftin të plagosur. Aktualisht, burrë e grua me inicialet P. L dhe A.L janë dërguar në spital dhe po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. Çifti banonin në vilën në Allias ku dhe ndodhi ngjarja e rëndë, ndërsa mësohet se ishin biznesmenë dhe kishin në pronësi edhe një furrë buke, 50 metra larg shtëpisë. Policia është vënë në kërkim të grabitësve.

  • 22:34

   Plagosja e dyfishtë në Allias, policia jep detaje: U dërguan në spital

   Policia ka dhënë detaje në lidhje me plagosjen e dyfishtë të ndodhur mbrëmjen e sotme në Allias. Sipas njoftimit, dy të plagosurit janë çifti i bashkëshortëve me inicialet P. L dhe A.L, të cilët janë dërguar në spital. Në njoftim nuk sqarohen rrethanat e ngjarjes.

   Tiranë/Informacion Paraprak: Rreth orës 21:40 në rrugën “Njazi Meka”, në rrethana ende të paqarta janë plagosur me armë zjarri çifti i bashkëshortëve shtetasit P. L dhe A.L, të cilët u dërguan në spital për ndihmë mjeksore.  Grupi hetimor vijon punën pēr sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.

  • 22:22

   Vdes njëri nga të plagosurit në Allias

   Njëri nga çifti i bashkëshortëve që u plagosën mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije për Dosja.al, se njëri nga personat që mbetën të plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme nuk u ka mbijetuar dot plagëve të marra.

  • 22:14

   Një burrë dhe një grua, dalin detaje nga plagosja me armë në Allias, mister shkaqet

   Dosja.al ka zbardhur detaje të reja nga plagosja me armë zjarri në Allias. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se të plagosurit me armë janë një burrë dhe një grua. Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e plagosjes apo rethanat e ngjarjes. Nuk bëhen me dije as identetet e të plagosurve.

  Shto Koment