LIVE UPDATES
Politike

“Nuk është koha për të bërë politikë me virusin”, Spahia i përgjigjet Manastirliut: Kur situata del jashtë kontroll

20 Korrik 2020, 14:29 Nga DOSJA
“Nuk është koha për të bërë politikë me

TIRANË-Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia ka reaguar pas deklaratës së ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila në përgjigje të akuzave të opozitës për menaxhimin e situatës së pandemisë, tha se nuk duhet bërë politikë me virusin. Në një postim në Facebook, Spahia u shpreh, se sa herë situata del jashtë kontrollit, ministrja ulëret me gojën e pacientëve, personelit mjekësor dhe ekspertëve.

Më tej ai ka shtuar, se Manastirliu vijon të shpalosë pacipësinë olimpike, duke akuzuar opozitën, pse ngre zërin për sigurinë e qytetarëve dhe mjekëve.

Njoftimi i plotë

OGERTA, NUK E FSHEH DOT DESHTIMIN DUKE SULMUAR OPOZITEN! E mjerueshme performanca e ministres së shëndetësisë teksa sulmon opozitën, pse denoncon paaftësinë e papërgjegjshmërinë e qeverisë në përballjen me Covid-19, si dhe mungesën skandaloze të një strategjie, për të menaxhuar situatën e dalë jashtë kontrollit!!! Mjerim politik, intelektual e njerëzor i një funksionareje politike që mburr si punë të vetën, ndihmat që vinjë nga BE e partnerë të tjerë, të cilëve u jemi tejet mirënjohës. As edhe njëherë të vetme nuk i ka thënë qytetarëve, e nuk i është përgjigjur pyetjeve të opozitës, se sa është shifra e shpenzuar nga taksat e shqiptarëve për përballimin e Covid-19? Sa është numri i pajisjeve të siguruara me këto fonde, edhe ato me tendera sekretë korruptivë? Prej marsit, opozita ka propozuar vazhdimisht plane veprimi, por nuk janë marrë në konsideratë, ose janë konsideruar me shumë vonesë!
Në asnjë vend, si në Shqipërinë që qeveriset nga ju kasta hajdute e Rilindjes, nuk ka një terr kaq të fortë informativ, mbi mënyrën se si po menaxhohet përhapja e virusit Korona!!! E kur situata e dalë jashtë kontrollit, ulëret sa me gojën e pacientëve, të personelit mjekësor, por edhe të vetë ekspertëve, që i heshton me urdhëra politikë, ministrja e shëndetësisë, vazhdon të shpalosë pacipësinë olimpike, duke akuzuar opozitën pse ngre zërin në mbrojtje të sigurisë shëndetësore të qytetarëve e personelit shëndetësor, apo pse denoncon dështimin e saj e të qeverisë ku bën pjesë!!! Opozita ka fjalën zonja ministre, ti ke punën, e vjedhja apo fshehja e realitetit nuk është punë, të paktën jo në shërbim të qytetarëve!

Gjatë ditës së sotme, Ministrja e Shëndetësisë nuk komentoi akuzat që vijnë nga opozita për situatën shëndetësore në vend dhe menaxhimin e pandemisë, duke thënë se nuk është koha të bësh politikë me virusin.

Dy ditë më parë, ministrja e Shëndetësisë, publikoi pamje nga brenda Infektivit, të të sëmurëve me COVID-19. Mirëpo familjari i një të moshuare tha se gjyshja e tij nuk ishte me COVID-19, por vuante nga sëmundje tjetër. Gjithashtu në pamje u vu re se në vend të qeses së serumit ishte përdorur një shishe uji.

(g.sh./dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike bardh spahia koronavirusi ne shqiperi ogerta manstirliu bardh spahia koronavirusi ne shqiperi ogerta manstirliu

Sondazh

Poll
Politike 20 Korrik 2020, 14:23

TIRANË– Myslim Murrizi ka pranuar se nuk tërhiqet për kërkesat e Opozitës Parlamentare, për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Pas përfundimit të Këshillit Po...

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM