LIVE UPDATES
Sport

“Nuk e bëra unë, ika se u tremba”, shtypi tifozin me makinë para ndeshjes Inter-Napoli, 40 vjeçari mbrohet në gjykatë

12 Tetor 2020, 13:46 Nga DOSJA
“Nuk e bëra unë, ika se u tremba”, shtypi tifozin me

ITALI-“Unë nuk kam shtypur askënd, thjesht kam ikur i frikësuar nga trazirat”. Kjo ishte deklarata e Fabio Manduca, në séancën dëgjimore me dyer të mbyllura para gjykatësit të Carlo Ottone De Marchi, që ka pranuar kërkesën e tij për gjykim të shkurtuar për akuzën se ka shtypur e vrarë me makinën e tij Daniele Belardinelli, ultras i Varese që humbi jetën në përplasjet e 26 dhjetorit 2018 pak larg San Siros para Inter-Napoli. Manduca kërkoi që të merret përsëri në pyetje para prokurorëve Bordieri dhe Stagnaro, ai u përgjigj duke vazhduar të mohonte akuzat dhe duke pretenduar se kjo ishte hera e tij e parë në stadium për të parë Napolin.

Tifozi 40-vjeçar i Napolit u arrestua më 18 tetor 2019, me urdhër të gjyqtarit hetues Guido Salvini. Akuza për vrasje të qëllimshme, sipas prokurorëve, përforcohet nga një konsulencë e rëndësishme teknike e nënshkruar nga ekspertë të ndryshëm, përfshirë patologen e mirënjohur Cristina Cattaneo.

“Unë pashë një dritë të kuqe para semaforit – tha Manduca.Ford Transit ishte para meje dhe u kthye mbrapsht, e kalova në të majtë me Renault Kadjar, pastaj policia dha sinjalin që të shkoja përpara, eca drejt e në stadium pa u ndalur ”.

“Sipas meje nuk është një version i besueshëm” ka shpjeguar avokati Gianmarco Beraldo, i punësuar nga mamaja e Belardinelli, një nga tre palët civile që janë kostituuar, bashkë me gruan e ultrasit të Vareses e të bijën mazhorene. Për avokatin është “një version që kundërshton me pohimet e tjera të tij”.

“Asgjë nuk ndryshon – tha, në vend të kësaj, Dario Cuomo, avokati i Manduca, i cili, megjithatë, në seancën e sotme u bashkua me një avokat tjetër -.

E.Ç (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport fabio manduca inter napoli fabio manduca inter napoli

Sondazh

Poll
Sport 12 Tetor 2020, 11:48

Tifozët e Lakers përleshen me policinë

LA LAKERS – Ritkhimi në majën e basketbollit amerikan të LA Lakers pas 10 vites, bëri që njerëzit dhe tifozët të shfrenohen në rrugët e Los Axhelesit. Një lëviz...

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit

Vrau kunatën me sëpatë në Elbasan, autori lihet në burg, Tashi: Jam penduar, isha gjaknxehtë