LIVE UPDATES
Politike

VD-Noka i kthehet Ballës: Mos u bëni zëdhënës i shoqatës së bravave, fyerje për PD

17 Janar 2022, 15:51 Nga DOSJA
VD-Noka i kthehet Ballës: Mos u bëni zëdhënës i

TIRANË – Deputeti Flamur Noka iu kundërpërgjigj ashpër kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, i cili kërkoi që PD të saktësojë më mirë lidhur me ccështjen e pezullimit dhe përjashtimit të deputetëve nga grupi parlamentar. I revoltuar, Noka e quajti të turpshme ndërhyrjen e Partisë Socialiste në punët e brendshme të partisë më të madhe opozitare. Ai shtoi se kjo është fyerja më e madhe që u është bërë demokratëve.

Në vazhdim të fjalës së tij, deputeti Noka shtoi se Balla është kthyer në zëdhënësin e shoqatës së bravave/


“E kuptoj dashurinë për shoqatën e bravave. E kupton çdo demokrat në çdo cep të kuvendit që ju ka urdhëruar kreu i regjimit. S’mund të pranoni që Balla të flasë në emër të grupit të PD. Fyerja më të rëndë nuk ka dhe s’ka për të patur. Nëse pengu autorizon Ballën të flasë në emër të PD, Balla të vazhdojë punën në grupin e tij parlamentar, ne nuk përzihemi. Të bëjë zëdhënësin e shoqatës së bravave, jo të përmendë emrin e grupit parlametnar të PD. Jeni caktuar për të administruar seancën. Ju ka ardhur një shkresë nga Komisioni i Rithemelimit. A mund t’ju thoni sot shqitpavë se pse iu referoheni shoqatës së bravave dhe jo përfaqësisë së Kuvendit Kombëtar të 11 dhjetorit. A ju urdhëron kreu i regjimit? A e caktuat që Balla do bëhet zëdhënesi i shoqatës së bravave? Hidhni ato shkresurina në koshin e plehrave, s’mund të përcaktoni ju se kush është demokrat. Nuk e përcaktoni ju dhe Rama demokracinë. Po tregoni se krimi, interesi, bandat dhe pengun po mundoni ta demonstroni çdo ditë, prandaj kujdes”, deklaroi Flamur Noka sot në Kuvend.

LAJMI KRYESOR: VD-LIVE/Kuvendi me debate, deputetët e përjashtuar nga PD kundër Ballës e Nikollës

(d.v/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Politike Politike flamur noka perplasje ne partine demokratike seance plenare 17 janar 2022 Taulant Balla flamur noka perplasje ne partine demokratike seance plenare 17 janar 2022 Taulant Balla

Sondazh

Poll

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën

Berisha:Kanë dalë gjërat lakuriq!Balla është xhandar i bandës së Elbasanit! Deputetët e duatrokadsin

“Garon me Tabakun”,Bardhi-Spiropalit:Kishim një madame me 5mln euro,tani u bënë dy me gjithë Xhaçkën