LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Nivelet e energjisë tuaj janë të larta, mendoni më shumë për financat, HOROSKOPI SOT

24 Janar 2022, 06:11 Nga DOSJA
Nivelet e energjisë tuaj janë të larta, mendoni më

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Asgjë nuk është në dorën tuaj, por thjesht buzëqeshni në fytyrë për dezinformatat, sepse asnjë person nuk është i interesuar të kërkojë mendimin tuaj. Rrethi i mbyllur i ëndrrave do t’ju largojë nga ajo që ka vërtet rëndësi. Arsimi është një masë më e madhe e pavarësisë që mund të marrë shumë kohë për të fituar diplomën. Njohuritë e ekspertëve do t’ju përgatisin për karrierën më të mirë.

 

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Nivelet e energjisë tuaj janë shumë të larta.Të hënën do të mendoni më shumë për financat, përqendrohuni në mbledhjen e të ardhurave dhe bëni një plan buxhetor. Të dish se ku të blesh mund të kursejë një shumë të madhe parash. Ju keni disa informacione sekrete, atëherë mos përhapni gjëra të tilla në rrethin tuaj.

 

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të hënën ndjeni se kontaktet janë më të rëndësishme. Qëndrimi i mirë dhe entuziazmi për jetën ju bëjnë një figurë popullore. Ju nuk mund t’i rezistoni tundimit për të gjitha llojet e trajtimeve për veten dhe për të dashurit tuaj. Nëse një projekt nuk ju prek në një nivel emocional, vështirë se do të bëhet i suksesshëm.

 

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të hënën jeni në humor argëtues. Ju nuk shqetësoheni për gjëra që ju acarojnë. Do të jeni të kënaqur me mendjen e kënaqshme. Kur ndjenjat tuaja janë të lënduara, muzika dhe gjumi janë vetëm mënyra për të marrë lehtësim. Asnjëherë mos i nënvlerësoni aftësitë tuaja. Një vizitë në pritje nga një mik ose i afërm mund të ofrojë nxitjen për t’i marrë gjërat në formë.

 

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kurrë mos e merrni si të mirëqenë talentin tuaj, kalimi i një stërvitjeje mund t’ju ndihmojë shumë. Është e vështirë të përqendroheni në punët tuaja . Keni planifikuar të bëni diçka në mënyrë strikte, për këtë do të gjeni justifikim për ta shpërfillur atë.

 

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të hënën puna do jetë jashtëzakonisht kërkuese, gjë që ju zbraz energjinë. Bëni diçka që ju lehtëson Nëse nuk e keni parë një të afërm ose mik të preferuar për një kohë të gjatë, telefonojini. Do të argëtoheni shumë duke u kapur me njëri-tjetrin.

 

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kur të përpiqeni të mësoni një aftësi do të ishte e vështirë sesa pritej. Nëse filloni një punë përpiquni të jeni fillestari, sepse gabimi që bëni do të jetë i vlefshëm. Edhe nëse jeni në punë, do të ëndërroni për diçka në vend që të përqendroheni. Ju mund të keni frikë të humbni para ose burime të tjera të dobishme.

 

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të hënën jeni më të interesuar të relaksoheni dhe të argëtoheni. Detyrat tuaja mund të jenë të pazakonta dhe ditët tuaja të punës do të jenë të ndryshme. Kur detyrohesh të mendosh në këmbë, gjeneron një punë mbresëlënëse.

 

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Niveli juaj i energjisë do të jetë i lartë. Gjeni pak kohë për të takuar një mik për drekë, sepse jeni në humor për t’u argëtuar. Por mbani parasysh buxhetin tuaj, sepse paratë rrjedhin si uji nga duart tuaja.

 

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Jeni të ndjeshëm ndaj ndjenjave të një të afërmi. Edhe nëse jeni në punë mendja juaj do të jetë diku tjetër, pasi kënaqeni me disa ëndrra të këndshme ose planifikoni se çfarë do të bëni kur të ktheheni në shtëpi. Anëtarit të familjes suaj nuk i pëlqen të jetë i pambrojtur.

 

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Fillimisht do të duhet të kuptoni dhe vlerësoni përfitimet e punës. Nëse ju mungon përvoja dhe njohuria e nevojshme, mund të vazhdoni të refuzoni mundësitë reale dhe të kapeni me kokëfortësi pas fantazive tuaja. Puna për një institucion bamirësie do të ndryshojë këndvështrimin tuaj për botën.

 

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të hënën jeni në humor për t’u argëtuar, gjë që është mjaft e vështirë nëse supozohet se jeni të sfilitur në punë. Merrni çdo mundësi për të mësuar aspekte të ndryshme të industrisë tuaj. Ju mund të keni ndjenjën sikur një dorë e padukshme po ju drejton në jetën tuaj.

(e.h/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Horoskopi Horoskopi horoskop horoskopi sot horoskop horoskopi sot

Sondazh

Poll

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Spaho: Kontrolloni veten, na keni quajtur bagëti e tufë, ju respektojmë si motrat tona

"Mungon insulina", Manastirliu: Kemi 17 lloje, dysheku i duhet spitalit, jo Ficos

Berisha për Ramën: Nuk e shplani dot! Spiropali: Atje çove djalin e preferuar me flokë të lyera

"Stolisni kolltukun", Spiropali-Dules: Ju protestën e katranit, kapeni pas flokëve të Saliut

Berisha e krahasoi me Gaddafin, Ekonomi: Rama është brand ndërkombëtar, s'kemi ç'të bëjmë

Berisha lexon mesazhin: Prej 30 ditësh nuk gjejmë insulin, ju quani ‘brend’ Ramën

Berisha denoncon vëllain e komandantit të Gardës: Artan Sako mori tender me 99.9% të fonfit limit

Berisha paralajmëron Ballën:6i kam gati për ty,shumë shpejt do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra

Zhupa: Më 7 korrik proteston fermeri, i riu dhe pensionisti, i keni ndarë të nënës e të njerkës

"Bëtë festë për grurin", Balla-Zhupës: kemi 5-fishuar eksporter, për 1 hektar japim 80 litra naftë

Akti normativ për kompensimin e çmimeve për materialet e ndërtimit, Salianji: Politikë zhvatje

Salianji: Rama dhe Braçe kanë shqetësim të madh, iu kanë humbur lopët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ish-zv.drejtori i Policisë Nushi i drejtohet mediave: Ikni na lini rehat

'Nëse votojmë kundër i bëjmë nder qytetarëve'/ Tabaku: Akti normativ ka hyrë në fuqi

'Ministria ka dhënë 22 mln mbështetje' Krifca: 5 muajt e parë të vitit ishin të mirë për fermerët

'Akti serviret gabim'/ Sula: Pse të kompensohen kompanitë që marrin fonde publike

Pyetet për protestën e 7 korrikut, Alizoti: Po më duket vetja superstar, s'më ka njoftuar njeri

Protesta e 7 korrikut, ankohet Arbi Agalliu: Ma vunë emrin në listë pa më pyetur fare

Deklaratat e Alibeajt/ Këlliçi: Kushdo që tenton të vrasë protestat është në shërbim të qeverisë

Braçe kundër Ramës: Se thoni i ka numëruar gabim lopët Erioni. Bujku po del me humbje, duhet bursa

Rezoluta për Srebenicën, Balla:Shumë shpejt dorëzojmë në Kuvend dokument me rëndësi edhe për Kosovën

PS nuk e "lëshon" Olta Xhaçkën, Balla: Akuzat, flluska sapuni

Kriza e çmimeve, ministrja Ekonomi: Ekonomia jonë ka rezistuar, njerëzit kanë vënë lekë në bankë

Rama "kap" tek Samiti i NATO presidentin bullgari, i flet gjithë këmbë e duar: Mbase lajm i mirë

Duma: Ju shqetësoheni që aksionerët e peshqve të mëdhenj, votojeni për ato të 10-të. Tallje!

'Kursimet janë rekord'/ Ahmetaj: Do prezantojmë paketë tjetër ndihme, çmimi i naftës është i lartë

'Ekonomia po rritet'/ Ibrahimaj: Po të mos kishim bordet, do ishte shtrenjtuar çmimi i naftës

'Ankohet' për ministren, Spaho: Ka fjalimin e njëjtë si për Butrintin e Ukrainën

Kompensimi i çmimeve/ Dhurata Çupi: Minatorët e Bulqizës s'u jepet asnjë investim

Refuzon thirrjen e Berishës! Protesta e 7 korrikut, Xhaferraj: S'do marr pjesë

Protesta e 7 korrikut, Flamur Hoxha: E kemi për detyrë të bashkohemi

Java çame/ Idrizi i përgjigjet Dendias: Kush nuk ekziston? Duam falje publike nga Greqia

7 korriku, Salianji konfirmon pjesëmarrjen: Kemi 1001 arsye për të protestuar

Protesta e 7 korrikut, Ina Zhupa konfirmon pjesëmarrjen: Detyra minimale e çdo deputeti

Protesta e 7 korrikut, Gazment Bardhi: Gjithmonë krah qytetarëve, jo autokratëve

Protesta e 7 korrikut/ Agron Duka i bashkohet Berishës: Do jemi prezent për të dhënë një mesazh

7 Korriku/ Grida Duma: Jam pro, Berisha ka bërë shumë mirë që i ka përfshirë deputetët

Protesta e 7 korrikut/ Alibeaj: Para se Berisha të shkojë te sheshi, të vijë të flasë për oligarkët

S'merr pjesë në protestën e Berishës, Açka: S'do jem fizikisht, i bëj me fjalë

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen