LIVE UPDATES
Sport

Nga Mancini te Donnarumma, yjet europianë në ‘Globe Soccer Awards’

25 Nëntor 2021, 15:51 Nga DOSJA

EMIRATET – Yjet e Europës ndër yjet e Expos. Takimi magjepsës më 27 dhjetor në Dubai për edicionin e 12-të të ‘Globe Soccer Awards’. Roberto Mancini kryeson skuadrën e kampionëve kontinental në sfidën ndaj Argjentinës, fituese e Kupës së Amerikës, si kombëtarja më e mirë e vitit.

Një duel emocionues në audiencën tashmë të ndritur të nominimeve për çmimin e lakmuar në Emirate. Megjithë një mijë paralajmërime (për shkak të Covid) këtë herë kampionët do të jenë të pranishëm në ceremoninë e planifikuar në “Al Wasl Plaza” në Dubai. Të gjitha në një ditë, me të zgjedhurit në rreshtin e parë.

YJET – Në mesin e emrave të Cristiano Ronaldos, Leo Messit, Lewandowskit dhe Mbappes, janë edhe Bonucci, Chiellini, Chiesa dhe Donnarumma. Për trajnerin më të mirë të vitit, spikasin 14 kandidatët: Roberto Mancini dhe anglezi Gareth Southgate, finalistë europianë, të shoqëruar nga finalistët e Champions League, Thomas Tuchel dhe Pep Guardiola.

Me ta Lionel Scaloni, kampion në Amerikën e Jugut me Argjentinën. Të rëndësishme ishin edhe paraqitjet e Antonio Contes, kampion në Itali dhe Diego Simeone, kampion në Spanjë. Vlen për t’u përmendur edhe bëma e Emery, i cili triumfoi në Ligën e Evropës me Villarealin, pasi këtë e ka bërë edhe me Sevillan.

VOTAT – Zgjedhja përfundimtare do të bëhet nga një juri, por komisioni organizativ i ka dhënë edhe më shumë hapësirë ​​zërit popullor. Për këtë arsye, faza e parë e përzgjedhjes do t’ju lejojë të tregoni një preferencë përmes rrjeteve sociale, përmes faqes së internetit ‘Globe Soccer’, më pas nga 9 dhjetori do të ketë një përzgjedhje me vetëm katër emra për secilën kategori.

Dhe fansat do të jenë në gjendje të kthehen për të treguar të preferuarin e tyre, një mënyrë për të përfshirë fansat sa më shumë që të jetë e mundur në një ngjarje që ka marrë vend gjithnjë e më shumë në dekadën e fundit.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport edicionin e 12-të të ‘globe soccer awards’ emrave të cristiano ronaldos leo messit lewandowskit dhe mbappes më 27 dhjetor në dubai më pas nga 9 dhjetori në ceremoninë e planifikuar në “al wasl plaza” në dubai roberto mancini dhe anglezi gareth southgate edicionin e 12-të të ‘globe soccer awards’ emrave të cristiano ronaldos leo messit lewandowskit dhe mbappes më 27 dhjetor në dubai më pas nga 9 dhjetori në ceremoninë e planifikuar në “al wasl plaza” në dubai roberto mancini dhe anglezi gareth southgate

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët