LIVE UPDATES
Sport

Rinovimi i kontratës së Piolit, nesër zyrtarisht: dy vite, me opsion deri në 2024

25 Nëntor 2021, 14:15 Nga DOSJA
Rinovimi i kontratës së Piolit, nesër zyrtarisht: dy vite, me

ITALI – Stefano Pioli dhe AC Milan do të vazhdojnë së bashku të paktën deri në vitin 2023, me një opsion për të zgjatur marrëveshjen e re për një sezon të mëtejshëm.

Palët kanë arritur një marrëveshje dhe, siç zbulohet nga drejtori sportiv kuqezinjve Massara para ndeshjes kundër Atleticos, njoftimi zyrtar pritet të premten. Sipas zërave të parë, Pioli do të marrë 3.5 milionë euro në sezon, që me bonuset mund të shkojnë deri në katër.

Kanë kaluar më pak se dy vjet nga turpi i pesë golave ​​të pësuar në Bergamo, që dukej se e shoqëruan trajnerin e parmez drejt portës pas disa javësh te Milani, ashtu si hija e Rangnick, i cili gjatë gjithë gjysmës së dytë të sezonit 2019-2020, është tani një kujtim që e shoqëroi Piolin gjatë aventurës së tij te kuqezinjtë.

Tashmë skuadra e Milanit është rikthyer në Champions League dhe konkurron në nivele të larta në ligë, ku lidershipin në renditjen e ndan me Napolin, e gjitha kjo me lojtarë të rinj dhe interesantë që do të rriten, si Leao, por edhe Kalabria dhe Saelemaekers, duke patur lamtumira shumë të rënda, si Donnarumma dhe Calhanoglu vetëm verën e fundit.

Një rritje në lojë, në ndërgjegjësim dhe në rezultate që e bindën Milanin të shpërblejë Piolin, duke rinovuar kontratën e tij që skadon në qershor 2022, me pothuajse duke dyfishuar pagën e tij dhe duke lënë të hapur mundësinë e zgjatjes së partneritetit deri në vitin 2024.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport “giuseppe meazza” të milanos milanin të shpërblejë piolin nderon stefano piolin nga drejtori sportiv kuqezinjve massara pioli do të marrë 3.5 milionë euro në sezon së bashku të paktën deri në vitin 2023 skuadra kuqezi është rikthyer në champions league stefano pioli dhe ac milan “giuseppe meazza” të milanos milanin të shpërblejë piolin nderon stefano piolin nga drejtori sportiv kuqezinjve massara pioli do të marrë 3.5 milionë euro në sezon së bashku të paktën deri në vitin 2023 skuadra kuqezi është rikthyer në champions league stefano pioli dhe ac milan

Sondazh

Poll

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe