LIVE UPDATES
Sport

Neymar zemëron mediat për mungesën me Argjentinën: “I dëmtuar? Ai kërcente në bare”

19 Nëntor 2021, 16:42 Nga DOSJA
Neymar zemëron mediat për mungesën me Argjentinën: “I

BRAZIL Dëmtimi i Neymar është bërë një problem i vërtetë shtetëror në Brazil. Kampioni i PSG-së në fakt ka humbur ndeshjen kualifikuese për Botërorin e “Katar 2022” kundër Argjentinës, me pretendimin e dëmtimi muskulor. Në realitet, pas këtij problemi fshihet një sfond, që i ka tërbuar mediat braziliane.

Sulmuesi është vënë në qendër të vëmendjes, jo vetëm për bëmat e tij në fushë, por edhe për ato që ndodhin jashtë saj. Këtë herë, megjithatë, “O Ney” e ka kërkuar pak. Futbollisti në fakt është parë teksa kërcente në një diskotekë në Sao Paulo me çallmë në kokë.

Të hënën, më pas, ai u kthye në grumbullim dhe u ankua për problemin muskulor. Një fakt ky që e ka tërbuar mediat vendase, veçanërisht Neton, prezantuesin e emisionit “Os donos da bola”, i cili komentoi: “A ka probleme muskulore? Ai mund të luante edhe me probleme me metatarsale”.

Brazili, në realitet ishte kualifikuar, ndaj ndeshja kundër Argjentinës kishte pak vlerë, por jo për nga prestigji. Sipas Neto, në fakt, Neymar ishte përpjekur në çdo mënyrë që të mos dilte në fushë për ndeshjen kundër ‘Albiceleste’: “Neymar kishte një ditë pushimi pas ndeshjes kundër Kolumbisë, në të cilën mund të ishte përjashtuar me karton të kuq. Ai ofendoi arbitrin, ai u ndesh me Cuadrado dhe te gjithe te tjeret. Ai mori vetëm kartonin e verdhë, por donte të përjashtohej dhe ne e kuptojmë pse.

Neymar ka të drejtë për një ditë pushim, por të martën duhej të luante kundër Argjentinës. Por, pasi ai është dëfryer në fundjavë, vjen dhe ankohet se është i dëmtuar? Gjëja e parë që duhet të bësh në fund të një ndeshje është të vesh në akull atje ku je dëmtuar, ndërsa ai shkon gjithë natën në bare. A përfaqëson ky lojtar Brazilin? Fakti që pas ndeshjes kërceu me një sombrero në kokë është mbresëlënës, askush i dëmtuar dhe me dhimbje nuk do të mund të kërcente ashtu”.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport ai ofendoi arbitrin braziliani deshiron barcelonen braziliani neymar donte të përjashtohej kërcente në një diskotekë kundër argjentinës kundër kolumbisë luis suarez dhe neymar junior mbresëlënës mori vetëm kartonin e verdhë ai ofendoi arbitrin braziliani deshiron barcelonen braziliani neymar donte të përjashtohej kërcente në një diskotekë kundër argjentinës kundër kolumbisë luis suarez dhe neymar junior mbresëlënës mori vetëm kartonin e verdhë

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni