LIVE UPDATES
Sport

Strakosha titullar ndaj Juventusit, ndërkohë e pret Newcastle

19 Nëntor 2021, 10:44 Nga DOSJA
Strakosha titullar ndaj Juventusit, ndërkohë e pret Newcastle

ITALI – Tomas Strakosha është në skadencë kontrate me Lacion dhe ndoshta në janar mund të jetë ora për t’u larguar nga Seria A, madje zërat e parë të merkatos janë për një largim drejt Premier League, ku ka interesa nga Newcastle.

Me sa duket ai që e mori para disa vitesh në Serinë A dhe i dha shumë mundësi duke e promovuar, drejtori sportiv, Igli Tare, nuk ka më interes për rinovimin me portierin e kombëtares kuqezi.

Vlerësimi i skuadrës së sheikëve me pseudonimin“Qymyrxhinjtë” ndaj Strakoshës është aq i madh, sa ata kërkojnë që ta mbyllin që në janar këtë marrëveshje, për të mos rrezikuar që në verë të hapet një ankand, duke qenë se Strakosha do të mund të firmoste kudo me parametëra zero, Njukasëlli është gati që të paguajë një grusht milionash dhe ta bëjë të vetin atë me çdo kusht.

Në përfundim të ndeshjes me Andorrën, i pyetur për zërat rreth një transferimi në Angli, Strakosha i mohoi ato duke thënë: “Asgjë nuk është e vërtetë mbi merkaton, pasi jam i përqendruar te Lacio.

Jam profesionist dhe do të respektoj fanellën e Lacios deri në ditën e fundit të kontratës sime. Më mungon vazhdimësia, e kuptoj e ndjej, dua të marr sërish vendin e titullarit dhe të shoh pastaj çfarë do të ndodhë”, përfundonte ai.

Ndërkohë ditën e djeshme “The Times” konfirmoi këmbënguljen e skuadrës angleze të Njukasëllit për të blerë portierin shqiptar. Gardiani kuqezi ka kontratë deri në fund të sezonit me Lacion dhe akoma nuk ka një marrëveshje për rinovimin.

Lacio do të presë nesër në “Olimpiko” Juventusin, në orën 18:00, dhe praktikisht formacioni për sfidën e radhës do të jetë i diktuar nga mjekët e klubit të cilët po luftojnë me kohën për të rimëkëmbur të dëmtuarit. Pepe Reina ka një problem në muskulin e parakrahut dhe me shumë mundësi spanjolli nuk do ia dalë, duke i hapur kështu vendin Strakoshës për të qenë titullar.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport lazio Newcastle thomas strakosha lazio Newcastle thomas strakosha

Sondazh

Poll

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur