LIVE UPDATES
Bota

‘Në vendin e saj mund të isha unë’, flet ish-partnerja e autorit të krimit në Greqi: Ai ishte posesiv, xheloz d

24 Shtator 2021, 07:08 Nga DOSJA
‘Në vendin e saj mund të isha unë’, flet

GREQI– Dëshmi të reja kanë dalë rreth karakterit të dhunshëm të 40-vjeçarit grek i cili ekzekutoi ish-të dashurën e tij mësuese në Rodos dhe më pas vrau veten.

Sipas mediave greke, ish-e dashura e tij ka fol rreth karakterit të tij të dhunshëm dhe të kaluarën e tij agresive duke e cilësuar një person që ‘donte të kontrollonte gjthkçka’

Unë mund të isha në vendin e saj. Që në momentin e parë që dëgjova për incidentin mendova se ishte ai. Ndalova në mes të rrugës dhe thashë se ky është ai.”-tha ajo në një intervistë për ANT1.

Ajo flet për ‘transformimin’ e tij pasi në fillim të njohjes ai sillej shumë mirë me të dhe ishte i përkushtuar, por ju desh pak kohë që të ttegonte karakterin e vërtetë të tij, ku çdo gjë që ajo bënte duhej të kontrollohej më parë nga ai.

Ne ishim së bashku për rreth katër muaj. Ai ishte posesiv, xheloz … Në fillim ai m’u paraqit si zotëri, u kujdes për mua, fitoi besimin tim. Me problemet e tij personale pas një dëmtimi në sy, ai më bëri të ndiej pak keqardhje për të, dhe kur fitoi besimin tim, ai filloi të zbulojë karakterin e tij të vërtetë.  Ai donte të kishte nën kontroll rrobat e mia, miqtë e mi, çdo dalje time. Çfarëdo që ishte përtej tij, ai mendoi se po hante kohë prej tij. Ai donte që ne të jetonim së bashku shpejt, të njihnim shpejt familjet tona, ai e mori atë shumë seriozisht, shumë shpejt. Unë pashë shenja të çuditshme të cilat i anashkalova sepse ai kishte probleme me syrin e tij, por këto ishin serioze dhe pashë se nuk ka sesi të shkojë kjo marrëdhënie ”.-tha ish-partnerja e 40-vjeçarit.

Më pas ajo tregon sesi një sherr mes çiftit u bë shkak që ajo të ndahej përfundimisht nga ai. Ajo shprehet se gjatë një debati 40-vjeçari e kishte dhunuar dha ajo menjëherë kishte shkuar në polici për ta denoncuar. Më pas ai ishte munduar që të rikthehej me të duke e përndjekur kudo dhe kur e kuptoi që ajo nuk pranonte filloi me kërcënimet.

Në tre muaj ai më goditi dhe më mori celularin. Ai mori pajisjen time dhe futi një aplikacion me të cilin dëgjoi gjithçka dhe kishte qasje në të dhënat e mia personale të asaj kohe dhe madje edhe më herët. Një natë ndërsa ishim në shtëpi ai më goditi. Dola nga shtëpia, gjoja që të mos na dëgjonin, por hipa në makinën time. Ai më ndoqi me të tijën, shkova në Polici, e padita, shkova në spital, ata më ekzaminuan. Pastaj ai tha se i vinte keq, po më lutej, vinte te puna ime çdo ditë, më shqetësonte me telefonatat, më dërgonte lule, po përpiqej të më tregonte se ishte gabim, nuk do të ndodhë më dhe që t’i jepja një shans por unë refuzova, e kuptoi që nuk do kthehesha më me të dhe filloi të më shantazhonte me disa nga të dhënat e mia personale, së pari për të tërhequr padinë. Kjo është arsyeja pse ai erdhi në punën time dhe më kërcënoi se nëse nuk e tërheq padinë, ai nuk do të më lërë vetëm ”.-përfundoi ajo.

Vrasja brutale ndodhi dy ditë më parë, ku ish-partneri po priste Dorën në makinë dhe sapo kjo e fundit u fut brenda ai e qëlloi menjëherë. Pasi qëlloi 31-vjeçaren vrau veten në banesë. Mësohet se viktima kishte kërkuar që të ndahej por mesa duket kërkesa nuk është pritur mirë. E gjithë ngjarja ndodhi para syve të shumë dëshmitarëve, të cilët njoftuan menjëherë Policinë. Në vendin e ngjarjes u gjetën dy fishekë nga arma e gjahut, ndërsa trupi i 31-vjeçares, e cila është identifikuar thjesht si Dora, është dërguar në morg për autopsinë.

(d.a/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

rajoni rajoni vrasje ne rodos vritet mesuesja 31-vjecare ne greqi vrasje ne rodos vritet mesuesja 31-vjecare ne greqi

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave