LIVE UPDATES
Sport

Në “San Siro”, Superkupa e Italisë. Interi favorit për trofeun e parë të sezonit…

12 Janar 2022, 10:51 Nga DOSJA

ITALI – Sot në mbrëmje, në orën 21:00, në “San Siro” të Milanos, do të luhet Superkupa e Italisë, mes Interit dhe Juventusit, për trofeun e parë të sezonit 2021/2022. Dy skuadrat vinë në këtë përballje pas fitoreve në kampionat në fundjavë, me bardhezinjtë që arritën të përmbysnin disavantazhin me Romën nga 1-3 në 4-3 dhe zikaltrit që fituan 2-1 ndaj Lazios.

Interi në këtë kampionat, ka fituar 9 ndeshje pa pësuar gol, duke imponuar superioritetin e tij ndaj skuadrave të tjera të futbollit italian. Skuadra e Simone Inzaghit është i shkëputur në Serie A nga Juventusi me 11 pikë, që mund të shkojë edhe në 14 pikë, duke qenë se zikaltrit kanë edhe ndeshjen me Bolognan për të zhvilluar.

Inter shihet si favoritë në letër për të fituar trofeun e Superkupës edhe për një fakt tjetër, Juventus vjen në këtë përballje me disa mungesa: Szczesny për zgjedhje të Allegrit, Cuadrado e De Ligt të skualifikuar, Chiesa e Danilo të dëmtuar, ndërsa Bonucci e Dybala do ta nisin sfidën nga stoli. Kështu për bardhezinjtë në fushë pritet të jenë Kulusevski në treshen sulmuese me Moratën dhe Bernardeschin. Në mesfushë Rabiot duket në avantazh ndaj Arthur dhe në mbrojtje pritet të jetë Alex Sandro.

Përsa i përket Interit, Calhanoglu kthehet në mesfushë pas skualifimit dhe me të do të jenë Barella e Brozoviç. Në krahun e djathtë është konfirmuar Dumfries, me Darmian që është gati të hyjë gjatë lojës, ndërsa në sulm Dzeko duket në avantazh ndaj Sanchez. Gjithsesi asgjë nuk është e sigurtë.

Superkupa e Italisë pritet të luhet në një mot shumë të ftohtë në Milano, ku në stadium tifozët nuk do të plotësojnë as 50% të kapacitetit, pasi pritet të jenë vetëm rreth 25 mijë persona të pranishëm.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport aksionet e juventusit do të luhet superkupa e italisë interi për mua mbetet skuadra më e fortë mes interit dhe juventusit në “san siro” të milanos në orën 21:00 aksionet e juventusit do të luhet superkupa e italisë interi për mua mbetet skuadra më e fortë mes interit dhe juventusit në “san siro” të milanos në orën 21:00

Sondazh

Poll

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind