LIVE UPDATES
Sport

Lajme të mira për Napolin: Osimhen në grup, Insigne 2 javë jashtë, Lozano rikthehet

12 Janar 2022, 06:26 Nga DOSJA
Lajme të mira për Napolin: Osimhen në grup, Insigne 2 javë

ITALI – Dy lajme të mira dhe një i keq për Napolin, në kuadër të ndeshjes së Kupës së Italisë kundër Fiorentinës, por mbi të gjitha për javët në vijim, kur trajneri Spalletti do të mund të përqafojë Victor Osimhen, i cili po bën progres pas dëmtimit në fytyrë, siç paralajmërohet nga shefi i stafit doktor i Napolit, Raffaele Canonico:

“Kemi kryer skanimin CT të Victor Osimhen me profesorët Tartaro dhe Santagata. Nga pikëpamja mjekësore dhe biologjike djali është shumë mirë. Jemi të kënaqur me rezultatin, kocka është rikuperuar mirë. Lojtari mund të stërvitet me grupin, ne modeluam maskën që i jap siguri psikofizike Osimhen, i cili do ta mbaje kete maske te pakten 1 muaj e gjysem”.

Gianpaolo Tartaro, kirurgu që operoi sulmuesin e Napolit, Victor Osimhen, u shpreh edhe për rikuperimin e qendërsulmuesit: “Për mua Victor Osimhen është shëruar nga fraktura. Vizita ishte pozitive. Nga nesër ai do të rifillojë stërvitjet në grup, por nuk e di se kur do ta shohim sërish në fushë”.

Lajmi i keq vjen nga Lorenzo Insigne, në komunikatën e Napolit, flitet për një dëmtim të muskulor të shkallës së ulët në këmbën e djathtë. Kreu i stafit mjekësor të skuadrës, Raffaele Canonico ka folur edhe për kohët e rikuperimit: “Dje bëmë një ekografi dhe sot një MRI, ai pati një traumë të vogël në këmbën e djathtë. Brenda nja dy javësh ai duhet të shërohet. Lorenzo gjithmonë i është përgjigjur mirë lëndimeve të muskujve. Kjo është prognoza”.

Më në fund Hirving Lozano: Meksikani, njofton klubi napolitan, në fakt se është rikthyer në dispozicion pas negativizimit: “Hirving Lozano 70 negativ për Covid-19. Chucky do të kthehet në Itali në orët e ardhshme!”,- ka publikuar llogaria zyrtare e klubit në Twitter.

B.T (Doisja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport dy lajme të mira dhe një i keq për napolin lorenzo insigne napoli është ende në vendin e parë sulmuesit të napolit trajneri spalletti victor osimhen dy lajme të mira dhe një i keq për napolin lorenzo insigne napoli është ende në vendin e parë sulmuesit të napolit trajneri spalletti victor osimhen

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave