LIVE UPDATES
Sport

Ndreu i zhgënjyer: “Jemi konfuzë, por nuk ka mbaruar asgjë, jemi përpara Skënderbeut”

2 Maj 2021, 16:51 Nga DOSJA
Ndreu i zhgënjyer: “Jemi konfuzë, por nuk ka mbaruar asgjë,

KAMEZ – Trajneri i Kastriotit, Ramazan Ndreu është shfaqur i zhgënjyer me skuadrën e tij, pas humbjes 2-0 me Skënderbeun. Pas ndeshjes, trajneri i krutanëve, për mikrofonat e emisionit “Gol pas Goli” në Supersport, ndër të tjera tha se nuk e kuptoi skuadrën e tij, që kërkonte me ngulm fitoren.

“Për sa i përket lojës, deri në momentin që ishim me 11 lojtarë, po bënim mirë, me pak kujdes edhe mund ta fitonim. Disa lojtarë mendojnë që çdo kundërshtar që është poshtë nesh, mund ta fitojmë. Sot mund të merrnim një barazim, linim Korçën poshtë dhe ishim mirë. Kemi punuar gjatë javës për këtë. Në pushim të pjesës së parë, unë kërkova vetëm të ruhej qetësia.

Jemi konfuzë dhe shpresojmë të ecim para. Nuk ka mbaruar asgjë, jemi para Korçës. Duhet të shikojmë përpara. Fati dhe tensioni nuk e sjellin golin. Kur je konfuz, ke edhe fatin kundër. U bënë disa javë që i them lojtarëve që është fundi i kampionatit dhe duhet të jemi të përqendruar. Do mundohemi që në ndehejt në vazhdim të bëjmë maksimumin dhe të mbijetojmë.

Tensioni është evident, nuk kemi si e shmangim. Mosha e re e lojtarëve, nuk janë lojtarë që mbajnë presionin. Bëjmë gabime amatore. Edhe me 10 lojtarë bëmë mirë. Futbolli do qetësi, që të ecësh para. Edhe 5 ndeshje janë, varet se sa të aftë do jemi ne për ta mbajtur skuadrën larg tensionit. Duhet qetësi. Unë kam besim që edhe në ndeshjet në vijim. Mesa po shikoj në këtë fund kampionati, mbijetesa do ndahet me Bylisin.

Aktivizimi i Devid sot, nuk ishte mendimi i imi. Për mua nuk do e aktivizoja fare. Kishte shumë kohë pa luajtur me top. Nëse ishim me 10 lojtarë, me atë mbetem me 9 lojtarë. Është e kotë që ta fusësh në lojë. Do vazhdojmë nuk kemi çfarë të bëjmë,”- deklaroi trajneri i krutanëve Ndreu.

B.T (Dosja.al)

 

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

Sport Sport ramazan ndreu skenderbeu Trajneri i Kastriotit trjneri i krutaneve ramazan ndreu skenderbeu Trajneri i Kastriotit trjneri i krutaneve

Sondazh

Poll

Sport 2 Maj 2021, 14:53

MILANO– Kontrata e portierit të Milanit Gianluigi Donnarummas i skadon kontrata në fundin e këtij sezoni dhe nuk po arrihet gjuha e përbashkët financiare ...

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën

Çelja e negociatave, Berisha: Nëse ndodh, do ishte frymëzimi i madh për protestën e PD

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha kundër: Krim, krim dhe vetëm krim!