Aktualitet

“Na ndiqte një motor, më pas qëlluan”/ Berisha publikon videon e atentatit në Lezhë, objektivi: Isha në makinë me gruan dhe fëmijët, telefonuam policinë, por nuk bëri asgjë

VIDEO
 • ‘Zgjohet’ Policia e Lezhës, ja çfarë thotë një muaji për ngjarjen e rëndë
 • Qytetari tregon se atentatorët kanë qëlluar në drejtim të makinës së tij. Ai shprehet se për këtë atentat ka njoftuar edhe Policinë e Lezhës, por nuk ka bërë asgjë për këtë ngjarje të rëndë.
  Featured image of article: “Na ndiqte një motor, më pas qëlluan”/ Berisha publikon videon e atentatit në Lezhë, objektivi: Isha në makinë me gruan dhe fëmijët, telefonuam policinë, por nuk bëri asgjë Foto nga video.

  LEZHË- Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon se një qytetari në Lezhë i është bërë atentat në datën 15 gusht. Berisha ka publikur edhe një video, të cilën i ka dërguar vetë qytetari, ku sipas tij shfaqen momentet e atentatit.

  Qytetari denoncon se më datën 15 gusht  një motor e ka ndjekur atë nga Shëngjini deri në Bushat të Shkodrës dhe se policia nuk ka bërë asgjë.

  Ai rrëfen më tej se atentatorët kanë qëlluar me armë në drejtim të makinës së tij, brenda së cilës ndodheshin edhe gruaja me 2 fëmijët e tij.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Postimi i plotë:

  I bejne atentat! Akuzon narkopolicine per indiference te plote! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

  Perdhendetje dr Kam nje vidio te nje atentati qe me ka ndodhur me 15 gusht 2021 kam qen me bashkshorten dhe me dy femit me ka vazhduar per nga kryqezimi shengjinit e deri ne bushat te shkodres dhe kam kaluar tre postoblloqe policie dhe skan raguar fare i kam me vidio dhe tu me shiku policia dhe ka njoftu nusja ne tel ka vzhdu njekja 20 minuta te lutem me ndimo ti publikoj ti kam cuar video dhe ne fejzbuk Kjo esht vidio dyt shikojet c klasi gri dhe motorri pas dhe polici qarkullimit qe kap gjoja radion me kan shiku policit ka marr dhe nusja per 20 minuta komisarjatin e lezhes dhe njerzit e mi ne tel kan njoftu komisarjatin e lacit po asnje gje vec kur kam hik vet ne komisarjatin e shkodres se der ne bushat te shkodres me ka ndjek motrri duke me gjuajtur pastaj jan terjek dhe kan kthy atentatort mbrapsh per lezh policia ka dhene vetem njoftimin e meposhtem.

  J.V/Dosja.al 

  Shto Koment