LIVE UPDATES
Politike

Ministrja i kërkoi t’i bënte like, Kastriot Çipi: Je e urryeshme, as për frëngjisht nuk je diplomuar

5 Shtator 2019, 08:34 Nga DOSJA
Ministrja i kërkoi t’i bënte like, Kastriot Çipi: Je e

Tiranë-Një nga protestuesit kryesorë për Teatrin Kombëtar, Kastriot Çipi ka reaguar së fundmi pasi është shprehur se ministrja e Kulturës i ka kërkuar që t’i bëjë like faqe së Facebook.

Ai e ka quajtur ministren të urryeshme dhe është shprehur se asnjëherë nuk ju bën like faqeve të personazheve publike, nëse nuk i pëlqejnë. Ai është shprehur se ministrja nuk është diplomuar për frëngjisht në Tiranë, por për arkitekturë, me profil restaurimin në Firence.

“Së fundi, zonja Margariti, nuk do t’ju ndihmoja kurrë me një pëlqim më shumë, që t’i shpëtonit sadopak dhunës verbale apo fizike, që mund të ushtrojë ndaj jush Skllavopronari që ju e quani Kryerilindas, për shkak të “performancës suaj të dobët virtuale”. Sepse ndryshe nga skllevërit antikë, ju keni zgjedhur të jeni e tillë. Pra, paguajeni çmimin që i keni vënë vetes! Ose frymëzohuni nga kolegët e tu më me përvojë. Blijini pëlqimet, siç blini edhe votat! Thjesht mos më llogarisni mua dhe mos më bezdisni më!’. shprehet ai.

Reagimi:

E para, zonja Margariti, je po aq e urryeshme sa paraardhësja jote, sepse edhe ti po përpiqesh të shembësh TEATRIN. Madje je më keq, sepse nuk je diplomuar për frengjisht në Tiranë, por për arkitekturë, me profil RESTAURIMIN, në Firence!!!

E dyta, zonja Margariti, po shpenzon taksat e mia për të promovuar jo ministrinë, por veten!

E treta, zonja Margariti, unë nuk u jap kurrë pëlqimin faqeve për të cilat më ftojnë vetë personazhet publikë. Nëse je vërtet personazh publik, nuk ke nevojë t’i ftosh njerëzit të pëlqejnë faqen tënde. Thuaj gjëra të mençura, bëj gjërat e duhura dhe njerëzit do të të kërkojnë vetë.

E katërta, zonja Margariti, një vit e gjysmë më parë, unë kisha jo më shumë se 500 miq në Facebook, të gjithë të njohur në jetën reale, ose kolegë, ose thjesht njerëz publikë, të mençur e të drejtë. Sot kam gati 5.000. Nuk kam paguar asnjë qindarkë për promovim. Nuk kam ftuar askënd të më ndjekë, apo të kërkojë miqësi virtuale. Madje shpesh refuzoj ftesa. E di pse më kërkojnë miqësi të panjohurit? Thjesht sepse prej një viti e gjysmë jam në luftë me ministrinë që sot ka fatkeqësinë të drejtohet prej teje!

Së fundi, zonja Margariti, nuk do t’ju ndihmoja kurrë me një pëlqim më shumë, që t’i shpëtonit sadopak dhunës verbale apo fizike, që mund të ushtrojë ndaj jush Skllavopronari që ju e quani Kryerilindas, për shkak të “performancës suaj të dobët virtuale”. Sepse ndryshe nga skllevërit antikë, ju keni zgjedhur të jeni e tillë. Pra, paguajeni çmimin që i keni vënë vetes! Ose frymëzohuni nga kolegët e tu më me përvojë. Blijini pëlqimet, siç blini edhe votat! Thjesht mos më llogarisni mua dhe mos më bezdisni më!

J.V/Dosja.al 

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike elva margariti kastriot cipi elva margariti kastriot cipi

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh