LIVE UPDATES
Sport

Mihajlovic zbulon sekretin e Mourinhos: “Do të bëhet gjysh…”

30 Nëntor 2021, 16:46 Nga DOSJA
Mihajlovic zbulon sekretin e  Mourinhos: “Do të bëhet

ITALI – Trajneri i Bolonjës, Sinisa Mihajlovic, në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes kundër Romës së Jose Mourinhos ka treguar më tepër rreth raportit mes të dyve. “Në fillim patëm një grindje, – tha ai, – pastaj u sqaruam dhe ai ishte pranë meje në momentin e sëmundjes sime. Vijmë nga dy vende ku respekti dhe besnikëria janë të rëndësishme, e kam vlerësuar gjithmonë si trajner. Më pëlqen, është zbavitës edhe për intervistat e tij”.

“Zënka? Mbaj mend që fituam kur isha me Katanian, ai u skualifikua dhe bëri ato deklarata kundër Monakos. Më pas u kapëm në Romë në një takim me arbitrat, por më vonë u sqaruam. Ai gjithashtu më tha se dëshiron të bëhet gjysh edhe ai”,- zbuloi Mihajlovic.

Duke analizuar momentin e skuadrës, Mihajlovic tha: “Skuadra ka një ekuilibër të caktuar, ata mbrojnë mirë pa hequr dorë nga loja dhe krijimi. Ne lejojmë shumë më pak gola dhe nuk është rastësi që në ndeshjet e fundit kanë ardhur tre fitore”. “Pastaj duke fituar mëson se si të fitosh, rritet besimi dhe mund të shkosh përtej pengesës. Të gjitha këto së bashku të çojnë në ndeshje të mira siç po bëjmë ne”,- shtoi trajneri serb.

Për ndeshjen kundër një skuadre të madhe si Roma, Mihajlovic tha: “Sigurisht që është një ndeshje e vështirë, për momentin jemi takuar me pesë nga shtatë më të mirat dhe kemi barazuar në Bergamo, humbëm keq ndaj Interit, ndërsa me Milanin dhe Napolin kemi humbur me dy kartonë të kuq dhe dy penallti kundër. Nesër luajmë në shtëpi kemi një renditje të mirë, shpresoj të mbushet stadiumi sepse është e rëndësishme dhe ne do të luajmë lojën tonë.”

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport mihajlovic mourinho ndeshja serie a mihajlovic mourinho ndeshja serie a

Sondazh

Poll

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin