Aktualitet

ME VIDEO/ Policia patrullon bregdetin në Golem: Të nderuar qytetarë nuk lejohet larja në det

Videoja që po shikoni, vjen nga plazhi i Golemit, ku policia po patrullon zonën duke u bërë thirrje qytetarëve që të mos futen të lahen në det.

DURRËS– Përhapja e pandemisë së koronavirusit në Shqipëri ka bërë që autoritetet të marrin masa shtrënguese për daljen e qytetarëve në ambiente publike.

Këtë viti si pasojë e masave ndaj COVID-19, plazhi do monitorohet nga forcat të policisë.

Videoja që po shikoni, vjen nga plazhi i Golemit, ku policia po patrullon zonën duke u bërë thirrje qytetarëve që të mos futen të lahen në det.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në bregdet, shihet qytetarë me bikini, ose me rroba, të cilët janë ulur për të marrë rreze dhe shijojnë detin në këtë mot të ngrohtë. Por, për ta shijuar ujin, duhet të presin edhe pak.

Shto Koment