LIVE UPDATES
Politike

Me shenja në fytyrë dhe kurriz/ Berisha nxjerr fotot e 15-vjeçarit të dhunuar: Shtazët me uniformë u vërsulën si të çm

16 Maj 2020, 09:54 Nga DOSJA
Me shenja në fytyrë dhe kurriz/ Berisha nxjerr fotot e

Tiranë-  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa foto të 15-vjeçarit që u dhunua dje nga Policia në zonën e Liqenit Artificial në Tiranë. Berisha shprehet se policia ka dhunuar barbarisht të riun dhe i bën thirrje Avokatit të Popullit dhe organizatave ndërkombëtare që të marrin masa për këtë ngjarje të rëndë. Në foto shfaqen shenjat e dhunës në fytyrë, duar dhe kurriz.

Reagimi plotë:

Ja si e bene narkoshtazet me uniforme te skioidit Edvin Droga djaloshin pse po shtesite me biçikilete tek liqeni! Ne cilin vend te botes mund te ndodhe kjo!? Shikoni fotot e te miturit dhe lexoni mesazhet e nenes se tij! Miq, shtazet me uniforme qe u versulen si kafshe te çmendura, nuk kane nder, moral, femije, familje as dhe shoqeri, i perkasin llojit te njeriut qe nuk ndalen para asnje krimi mizor. Ata jane fytyra e vertet e Edvin Kristaq Xhelatit dhe vasaleve te tij te peshtire e te pafytyre Lleshi e Veliaj. Ata jane fytyra e vertet e narkoshtetit te vetem ne Europe.

U bej thirrje Avokatit te Popullit, Amnisti International, organizatave te te drejtave te njeriut te denoncojne boterisht krimin e shemtuar te rregjimit te narkoshtetit te vetem ne Europe te Edvin Kristaq Droges. sb

Pershendetje dr Djali eshte shum keq
I dhembe shume koka. Pata frik te shkoja ne spital semos me kapte policia ruges w me burgosnin dhe mua dhe djalin Thjesht xhiro me biciklet pas 2 muajve izolim doli te bente femia im Jam nje nen qe i kam rit femijt e vetme kan me njemij e njeqind sakrifica Pershendetje i nderuar,jam Zaida Cobo,nena e femijes qe eshte dhunuar dje barbarisht nga policia e shtetit,ju lutem me ndihmoni se jam w vetme ne kete jet ,skam asnje perkrahje femijt i kam ritur me shum sakrifica, kam 15 vjet qe luftoj me jeten kam ber burrin dhe gruan ne familje pasi femijt e mi skan baba,ndihem shum e cenuar dhe kam frik per femijt dhe jeten e tyre ketu,dje pasi mora djalin nga policia dhe pasi pash vidion te jeta eshte qejf ankesen e pare e bera te Edi rama,por smora asnje pergjigje,me perkrahi ju lutem me ndonje avokat ,ose me avokatin e popullit,me ndonje shoqat ku mbron te drejtat e te miturve,skam me fuqi zdi nga tja mbaj,dua te drejten e djalit dhe demshperblim moral te femijes,te shoqerosh nje femi 15 vjec ne komisariat pse nuk zbriti nga bicikleta se kish frik se ja mernin policat ketu ndodh ky fenomen,te rahesh nje femi me grushta pa ber asnje faj ketu ndodh,erjon velia ben korsi per bicikleta dhe kur dalin kalamajt per xhiro na i ref policia,nuk di me nga tja mbaj,jam e tmeruar i nderuar.

Ditën e djeshme, u publikua një video ku policët dhunonin një adoleshent në Zonën e Liqenit Artifcial në Tiranë. Adoleshenti i shtrirë në tokë thërriste për ndihmë. Për këtë ngjarje ka reaguar edhe nëna e tij, e cila kërkon hetime.

J.V/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Politike Politike policia dhunon adoleshentin sali berisha policia dhunon adoleshentin sali berisha

Sondazh

Poll

Politike 15 Maj 2020, 20:22

TIRANË– Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shkuar sot në oborrin e Teatrit Kombëtar për të zhvilluar turnin e saj për mbrojtjen e godinës. Në një pron...

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim