LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Me mend në kokë! Sot vendosni si të menaxhoni investimet, horoskopi ditor

2 Janar 2022, 05:58 Nga DOSJA
Me mend në kokë! Sot vendosni si të menaxhoni investimet,

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Me Jupiterin dhe Saturnin, ju jeni shenja që do të keni më shumë fat dhe para gjatë vitit 2022. Ju që zakonisht nuk ju pëlqen planifikimi dhe kontrolli, këtë vit do ta gjeni veten duke bërë investime që do të rezultojnë, pjesërisht për aftësi dhe pjesërisht për fat, zgjedhjet më të mira që mund të bëni. Do të keni mirëqenie ekonomike, por edhe të menaxhuar me mend në kokë. Bravo!

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Edhe pse ju jeni shenja e zodiakut që dini të jeni një kursimtar ekselent dhe i kujdesshëm, në këtë 2022 do t’ju duhet të rishikoni rrjedhën e shpenzimeve tuaja. Urani në shenjën tuaj shpesh do t’ju bëjë të veproni pa u menduar dhe konsultuar për shpenzimet e përbashkëta në shtëpi, por Saturni në kuadraturë duket se do ju bëjë të përhumbeni vërtet. Në gjithë këtë atmosferë risie dhe rinovimi ju mund të humbni kontrollin e financave tuaja. Për fat të mirë Jupiteri do të jetë në anën tuaj për shumicën e vitit, si një strofull që ju mbron për çdo rast.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Në fakt, Binjakët nga natyra nuk janë shenja e parë së cilës do i kërkonim ndonjë këshillë sa i përket menaxhimit ekonomik. Dhe le të themi që në këtë 2022 gjërat do të përkeqësohen pak. Në fakt, Jupiteri do të jetë në prapavijë për një pjesë të mirë të vitit, por duhet thënë se Saturni në qendër (d.m.th. në favorin tuaj) mund t’ju bëjë të dëshironi të provoni një mënyrë të re të organizimit të të ardhurave dhe shpenzimeve. Kjo sfidë e re madje mund t’ju pëlqejë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Jupiteri në shenjën tuaj, për një pjesë të mirë të vitit 2022 mund t’ju sjellë vetëm të mira. E dashur Gaforre, ju jeni ndër shenjat e horoskopit më të prirura për t’i kushtuar vëmendje menaxhimit ekonomik, veçanërisht në mjedisin familjar dhe shtëpiak. Nuk është nevoja t’ju them mos rrezikoni me shpenzimet dhe investimet sepse e di që nuk jeni tipi i tillë. Nga ana tjetër, menaxhoni mirë të ardhurat, veçanërisht ato që nuk ishin parashikuar dhe shijoni rezultatin.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Lajmi i mirë është se në këtë 2022 Jupiteri, planeti i mirëqenies ekonomike, nuk do të jetë më përballë shenjës suaj të zodiakut dhe për këtë arsye mund të shpresoni fare mirë se asnjë shpenzim i papritur nuk do t’ju prishë ritmin. Nga ana tjetër, Saturni do të dojë t’ju shohë se sa jeni pjekur dhe sa keni mësuar të menaxhoni me zell shpenzimet. E di se është shumë e vështirë t’i rezistoni çdo tundimi për të shpenzuar. Por ju do t’ia dilni.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Duke ju renditur në vendin e 11-të për sa i përket fitimeve, për ju të shenjës së Virgjëreshës do të thotë t’ju rrisësh ankthin dhe ndjesinë e falimentimit (pavarësisht se sa para keni në llogarinë tuaj bankare ). Qëndroni të qetë dhe thjesht mendoni se për aq kohë sa Jupiteri është në anën e kundërt të shenjës suaj, do të duhet të jeni edhe më të kujdesshëm se zakonisht përpara se të nënshkruani një çek ose kontratë pune. Ky paralajmërim i vogël tashmë do të jetë i mjaftueshëm për të parandaluar çdo dëm në portofolin tuaj.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Gjatë gjithë periudhës së verës, nga maji deri në tetor 2022, planeti i mirëqenies ekonomike do të jetë larg shenjës suaj të horoskopit dhe, konkretisht, mund të bëjë që disa shpenzime të papritura të bien si shi nga qielli për Peshoren e lindur në shtator. Nga ana tjetër, falë Saturnit që ju ka bërë më të ndërgjegjshëm që nga viti i kaluar (dhe në përgjithësi gjatë gjithë jetës) sigurisht që nuk do të jetë problem t’i përgjigjeni këtyre problemeve me ndonjë truk të vogël fati. Nëse kanë menduar t’ju kapin në gabim, do ta kuptojnë se gabohen.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Nëse Saturni dëshiron që ju të jeni të pjekur, me mend në kokë dhe gjithashtu të aftë të vendosni se si të menaxhoni investimet tuaja, Jupiteri duket se do t’ju japë një moment paqeje dhe frymëmarrjeje në vitin 2022. Pra, po, paratë nuk do të jenë kurrë të thjeshta, por të fituara me djersë por edhe rezultatet ekonomike nuk do të vonojnë. Duke ju njohur besoj se këto para që kanë ardhur nga puna juaj do t’ju pëlqejnë edhe më shumë. Mos harroni se ju jeni shenja më e mirë e zodiakut për të bërë marrëveshje, veçanërisht këto ditë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Puna do t’ju sjellë rezultate shumë të mira dhe përfitime ekonomike në 2022-shin. Megjithatë problem do të jetë se si dhe sa do të mund t’i mbani paratë e fituara sepse, me Jupiterin dhe Neptunin në shenjën tuaj, mund të jeni shumë të pavendosur për një investim, i cili, në fakt, nuk është as i nevojshëm dhe as i frytshëm. Kur bëhet fjalë për blerje apo investime, dëgjoni paralajmërimet dhe mendimet e atyre që dinë më shumë se ju.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Kur bëhet fjalë për mirëqenien ekonomike, sigurisht që nuk mund të pajtohemi me ju, i dashur Bricjap, se cilado qoftë marrëdhënia juaj e përkohshme me Jupiterin, keni akoma shumë për të mësuar rreth mikroekonomisë. Për fat të mirë, në këtë 2022 Jupiteri do të jetë kryesisht në favorin tuaj, ndërsa Saturni do të jetë larg kufizimeve edhe shpenzimeve. Paralajmërimi i vetëm, për Bricjapët e lindur në dhjetor do të ishte më mirë të shmangnin çdo investim të panevojshëm dhe jo të kujdesshëm gjatë gjithë verës. Për pjesën tjetër, vazhdoni duke arsyetuar.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Saturni do të jetë akoma në shenjën tuaj të zodiakut për vitin 2022 dhe dëshiron që ju të jeni veçanërisht të ndërgjegjshëm, edhe në lidhje me menaxhimin ekonomik. Fatkeqësisht, ndryshe nga viti 2021, Jupiteri nuk do t’jua bëjë më jetën të lehtë për sa i përket të ardhurave ekonomike, por do të thonim që nuk ka nevojë të vendosni duart në kokë sepse në fakt Saturni do t’ju sigurojë që të mos keni fare frikë dhe të përvishni mëngët në punë për të fituar atë që dëshironi. E kush mund t’ju ndalojë?

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Si një shenjë e mirë uji, nuhatja për investime dhe biznes është vërtet e fortë. E bukura është se në këtë 2022 Jupiteri në shenjën tuaj të horoskopit do të zgjerojë mundësitë e fitimit, dhe lehtësia me të cilën do të siguroni të ardhura do të duket vërtet si dhuratë nga parajsa.

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Horoskopi Horoskopi horoskopi horoskopi ditor horoskopi horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 1 Janar 2022, 13:29

VIDEO/ Qeni përzë kangurin nga lagjia në Australi

AUSTRALI- Një qen i racës “Golden Retriever” ka përzënë një kangur nga një lagje periferike në Australi ditën e djeshme. Pamjet e publikuara nga AbcNews, janë b...

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Spaho: Kontrolloni veten, na keni quajtur bagëti e tufë, ju respektojmë si motrat tona

"Mungon insulina", Manastirliu: Kemi 17 lloje, dysheku i duhet spitalit, jo Ficos

Berisha për Ramën: Nuk e shplani dot! Spiropali: Atje çove djalin e preferuar me flokë të lyera

"Stolisni kolltukun", Spiropali-Dules: Ju protestën e katranit, kapeni pas flokëve të Saliut

Berisha e krahasoi me Gaddafin, Ekonomi: Rama është brand ndërkombëtar, s'kemi ç'të bëjmë

Berisha lexon mesazhin: Prej 30 ditësh nuk gjejmë insulin, ju quani ‘brend’ Ramën

Berisha denoncon vëllain e komandantit të Gardës: Artan Sako mori tender me 99.9% të fonfit limit

Berisha paralajmëron Ballën:6i kam gati për ty,shumë shpejt do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra

Zhupa: Më 7 korrik proteston fermeri, i riu dhe pensionisti, i keni ndarë të nënës e të njerkës

"Bëtë festë për grurin", Balla-Zhupës: kemi 5-fishuar eksporter, për 1 hektar japim 80 litra naftë

Akti normativ për kompensimin e çmimeve për materialet e ndërtimit, Salianji: Politikë zhvatje

Salianji: Rama dhe Braçe kanë shqetësim të madh, iu kanë humbur lopët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ish-zv.drejtori i Policisë Nushi i drejtohet mediave: Ikni na lini rehat

'Nëse votojmë kundër i bëjmë nder qytetarëve'/ Tabaku: Akti normativ ka hyrë në fuqi

'Ministria ka dhënë 22 mln mbështetje' Krifca: 5 muajt e parë të vitit ishin të mirë për fermerët

'Akti serviret gabim'/ Sula: Pse të kompensohen kompanitë që marrin fonde publike

Pyetet për protestën e 7 korrikut, Alizoti: Po më duket vetja superstar, s'më ka njoftuar njeri

Protesta e 7 korrikut, ankohet Arbi Agalliu: Ma vunë emrin në listë pa më pyetur fare

Deklaratat e Alibeajt/ Këlliçi: Kushdo që tenton të vrasë protestat është në shërbim të qeverisë

Braçe kundër Ramës: Se thoni i ka numëruar gabim lopët Erioni. Bujku po del me humbje, duhet bursa

Rezoluta për Srebenicën, Balla:Shumë shpejt dorëzojmë në Kuvend dokument me rëndësi edhe për Kosovën

PS nuk e "lëshon" Olta Xhaçkën, Balla: Akuzat, flluska sapuni

Kriza e çmimeve, ministrja Ekonomi: Ekonomia jonë ka rezistuar, njerëzit kanë vënë lekë në bankë

Rama "kap" tek Samiti i NATO presidentin bullgari, i flet gjithë këmbë e duar: Mbase lajm i mirë

Duma: Ju shqetësoheni që aksionerët e peshqve të mëdhenj, votojeni për ato të 10-të. Tallje!

'Kursimet janë rekord'/ Ahmetaj: Do prezantojmë paketë tjetër ndihme, çmimi i naftës është i lartë

'Ekonomia po rritet'/ Ibrahimaj: Po të mos kishim bordet, do ishte shtrenjtuar çmimi i naftës

'Ankohet' për ministren, Spaho: Ka fjalimin e njëjtë si për Butrintin e Ukrainën

Kompensimi i çmimeve/ Dhurata Çupi: Minatorët e Bulqizës s'u jepet asnjë investim

Refuzon thirrjen e Berishës! Protesta e 7 korrikut, Xhaferraj: S'do marr pjesë

Protesta e 7 korrikut, Flamur Hoxha: E kemi për detyrë të bashkohemi

Java çame/ Idrizi i përgjigjet Dendias: Kush nuk ekziston? Duam falje publike nga Greqia

7 korriku, Salianji konfirmon pjesëmarrjen: Kemi 1001 arsye për të protestuar

Protesta e 7 korrikut, Ina Zhupa konfirmon pjesëmarrjen: Detyra minimale e çdo deputeti

Protesta e 7 korrikut, Gazment Bardhi: Gjithmonë krah qytetarëve, jo autokratëve

Protesta e 7 korrikut/ Agron Duka i bashkohet Berishës: Do jemi prezent për të dhënë një mesazh

7 Korriku/ Grida Duma: Jam pro, Berisha ka bërë shumë mirë që i ka përfshirë deputetët

Protesta e 7 korrikut/ Alibeaj: Para se Berisha të shkojë te sheshi, të vijë të flasë për oligarkët

S'merr pjesë në protestën e Berishës, Açka: S'do jem fizikisht, i bëj me fjalë

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen