LIVE UPDATES
Politike

“Mbiemrin e kanë të njëjtë, por për fat të mirë nuk ngjajnë”/ Kush është 20-vjeçarja që ka mahnitur Ramën dhe e

2 Shtator 2021, 11:09 Nga DOSJA
“Mbiemrin e kanë të njëjtë, por për fat të

TIRANË – Ndërkohë që ndau pozicionet gjatë Asamblesë së Partisë Socialiste, Rama ia ka besuar pozicionin e Sekretares së Rinisë studentes 20-vjeçare Bojkena Basha. Rama ka përfituar nga situata për të ironizuar Lulzim Bashën duke qenë se ndajnë të njëjtin mbiemër me vajzën. Kryeministri është shprehur se Bojkena flet shumë më bukur nga Basha, zgjohet shumë më herët se ai dhe ndryshe nga kryeopozitari e mendon atë që thotë.


”Sekretare e Rinisë, Bojkena Basha,  vullnetare 20 vjeçe që spikati në fushatën e fundit me fjalimet e saj, përtej kalimeve është studente dhe aktiviste shumë e mirë. Flet më bukur se Basha, zgjohet shumë më herët se ai, dhe ndryshe nga ai  thotë atë që mendon dhe e mendon atë që thotë”, ka folur Rama.

Rama ka hedhur poshtë dhe ndonjë lidhje të mundshme mes saj dhe Linda Bashës, gruas së kryeministrit. “Nuk është tironse, s’ka lidhje me Linda Bashën. Jeton në Durrës, por as nga Durrësi nuk është, as lidhje me mua nuk ka.”- tha Rama. Studentja 20-vjeçare është emri më i ri i kabinetit të Ramës dhe pesha e postit i shtohet peshës së studimeve që Bojkena është duke ndjekur. Por Bojkena nuk është një emër i panjohur. E reja u bë pjesë e Partisë Socialiste në fushatën e zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Ajo ishte krah kryeministrit në prezantimit e ekipit të ri në Opinion, ku nuk kaloi pa bërë edhe një gafë. Por mesa duket, besimi mes të dyve është rifituar dhe Bojkena është caktuar Sekretare e Rinisë në PS.

(m.k;f.g/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike bojkena basha kabineti rama 3 bojkena basha kabineti rama 3

Sondazh

Poll

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"