LIVE UPDATES
Aktualitet

Lufta/ Ambasada e Ukrainës në Shqipëri krijon SHTABIN për mbështetje, THIRRJA

27 Shkurt 2022, 09:03 Nga DOSJA

TIRANË– Në ambasadën e Ukrainës në Shqipëri është krijuar zyra e mbështetjes humanitare për viktimat e agresionit ushtarak rus kundër Ukrainës. Në mediat sociale është shpërndarë thirrja ndaj shqiptarëve për të ofruar ndihmë humanitare. Në njoftim udhëzohet se kush dëshiron të ndihmojë mund të sjellë mbulesa, jorgan, çarçaf, ushqime dhe ilaçe të ndryshme.

MESAZHI:

Në Ambasadën e Ukrainës në Republikën e Shqipërisë është ngritur një shtab për të ofruar mbështetje humanitare për viktimat e agresionit ushtarak rus kundër Ukrainës. Kërkojmë nga njerëzit me vullnet të mirë që dëshirojnë të ofrojnë ndihmë humanitare të telefonojnë:+355 67 606 0630 – Yunna (Shqip)+355 69 490 2624 – Natalia (Anglisht)Dëshirojmë t’ju informojmë se, në gjendjen aktuale, gjërat më të rendesishme janë:mbulesa termike, qese gjumi, batanije, dyshek palestre, dyshekë, mushama, jastëkë.Produktet e higjenes për trupin, pasta dhe furça dhëmbësh, pelena dhe leter higjenike, peshqirë letre, antiseptik, alkool, maska ​​me shumë perdorim dhe më një përdorim.Fashot, solucione dezinfektimi, tenda, shtretër kampingu, soba, tenxhere, peshqir mikrofibër, enë tavoline më shumë përdorim.Bateri, qirinj, elektrik dore.Ushqime: ujë, ushqim i gatimit të shpejtë, bar myesli energjetike, fruta të thata, arra, ushqime të konservuara, makarona, drithëra të çastit.Lista e ilaçeve gjendet në linkunData, ora dhe vendi i dorëzimit të ndihmave humanitare dakordesoni me numrat e telefonit të mësipërm.‼️Për ata që dëshirojnë të transferojnë fonde për mbështetjen logjistike dhe mjekësore të Forcave të Armatosura të Ukrainës, ne ofrojmë detaje bankare:Marrësi: Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës;USREOU code: 00034022;

Banka: Shërbimi Shtetëror i Thesarit të Ukrainës, Kiev;MFI code: 820172; IBAN: UA458201720313281002302018611 – për mbështetje materiale, teknike dhe mjekësore. Më shumë detaje në linkun: https: //ukraine.ua/news/support-the-armed-forces-of-ukraine/ https://cutt.ly/BP8TUma

LAJMI KRYESOR: LUFTA/ Trupat ruse futen në Kharkiv, Putin kërkon bisedime në Bjellorusi, Zelenskiy refuzon

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet lufta ukraine-rusi lufta ukraine-rusi

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN