LIVE UPDATES
Politike

Largimi nga kryesimi i degës në Fier, Baçi: Basha ‘e-mail’ ma solli gjatë mbledhjes

21 Tetor 2021, 19:09 Nga DOSJA
Largimi nga kryesimi i degës në Fier, Baçi: Basha

TIRANË– Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi ka dhënë detaje lidhur me takimin që zhvilloi me kryedemokratin Lulzim Basha, dy ditë më parë. Në një lidhje direkte për emisionin “Çim Peka Live”, Baçi tha se Basha i kishte komunikuar se në degën e Fierit do të komandonte një tjetër drejtues, ndërsa deputeti demokrat shtoi se nuk e kishte pranuar propozimin e tij. Po ashtu, ai shtoi se njoftimin për shkarkimin nga dega e PD-së së Fierit, i ka ardhur dje gjatë mbledhjes live me Kryesinë.

Kur vajta në zyrën e Bashës, jemi përshëndetetur. Më thirri Basha dhe më tha kërkoj dakordësinë tënde për të komanduar një person tjetër në krye të degës së Fierit. I thashë se nuk e di, e se jam i papërgatitur dhe i thashë se jam unë në krye të degës dhe nuk kemi emergjencë për të bërë një veprim të tillë. I thashë që është kompetencë e Kryesisë së Degës. Kjo ishte biseda dhe jam larguar nga zyra duke mos i dhënë dakordësi. Të nesërmen është dhënë lajmi. E pashë të arsyeshme që të mblidhja Kryesinë e degës. Nuk ka pasur shkesë zyrtare as në momentet që zhvillonim mbledhjen. Ka ardhur gjatë mbledhjen në e-mailin tim. Sipas informacioneve që kam, me shumicë më kanë konfirmuar se nuk ka pasur asnjë mbledhje Kryesie. Gjithë kryesia e degës së Fierit nuk dakordohet me një vendim të tillë dhe të pa njoftuar nga ta,”-tha Baçi në fjalën e tij.

Por shkarkimi i Baçit ka krijuar një situatë të paqartë. Para zgjedhjeve, PD vendosi që krerët e degëve që do të garonin për deputetë do të duhet të hiqnin dorë nga posti lokal. Por Baçi nuk e pranon një vendim të tillë. Ndërkohë që në vendin e tij, Bash aka komanduar, Agron Kapllanajn.

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike luan baci luan baci

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE