LIVE UPDATES
Sport

Laporta dhe gjestet e tij në konferencë sa herë fliste për Messin, ekspertët e gjuhës së trupit tregojnë: E donte largim

6 Gusht 2021, 22:15 Nga DOSJA
Laporta dhe gjestet e tij në konferencë sa herë fliste për

SPANJË– Pas 20 vitesh Leo Messi lë Barcelonën. Në orën 11 të mëngjesit, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta u prezantua në sallën e shtypit të Camp Nou dhe konfirmoi atë çfarë ishte deklaruar në komunikatën e publikuar nga klubi katalanas pasditen e së enjtes. Numri një i klubit tregoi dëshirën për të mbajtur Lionel Messin, por një ekspert i gjuhës së trupit ka treguar të kundërtën.

Darren Stanton ka analizuar sjelljen e Laportës gjatë konferencës për shtyp dhe zbulojnë një mori problemesh.”Pjesa e parë e sjelljes që më erdhi në mendje ishte ishte se ai lëkundet shumë nga njëra anë në tjetrën,” tha ai për Sportsmail. “Tani, kjo mund të jetë për dy gjëra: ose ai nuk është mësuar t’i drejtohet mediave, gjë që nuk ka gjasa, ose së dyti, ai nuk ndihet rehat në pozicionin e tij.Kështu që qëndrimi nga njëra anë në tjetrën në secilën këmbë është ajo që ne e quajmë një flamur i kuq.”

Stanton zbuloi se, pavarësisht se Laporta këmbëngulte se klubi donte që Messi të qëndronte edhe dy vjet të tjera, reagimi i tij jo verbal tregoi se ai në fakt nuk donte që talismani i klubit të qëndronte.”Kur ai thotë se qëllimi ishte për dy vjet të tjera, nuk besoj se është e vërtetë sepse ai automatikisht merr frymë thellë dhe merr një gëlltitje të madhe,” zbuloi Stanton. “Ky është një refleks i pandërgjegjshëm kur gënjejmë, kështu që nuk besoj se ata donin që ai të qëndronte edhe dy vjet.”

Stanton theksoi se Laporta ishte i sinqertë në vlerësimin e tij të krizës financiare të Barcelonës dhe se ai nuk po mashtron tifozët dhe mediat spanjolle në lidhje me situatën ekonomike të klubit, ndërsa lëvizja e vazhdueshme e shpatullave të tij sugjeroi që Laporta po mendon se si të shpëtojë klubin nga humnera.”Ajo që ne kërkojmë është një ndryshim në emocione,” tha ai. “Unë pashë shumë momente kur ai ngriti supet, kur dikush bën këtë veprim do të thotë se nuk di sesi do të dalë nga situata.” Përfundon Stanton

E.Ç (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport barcelona laporta messi barcelona laporta messi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE