Politike

Vdekja e mjekut të parë nga COVID-19, ministrja Manastirliu e MOHON: Na ka ardhur shumë keq!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e mohoi lajmin duke u shprehur se të gjitha informacinet shqiptare do t'i jepte Ministria e Shëndetësisë. 
Featured image of article: Vdekja e mjekut të parë nga COVID-19, ministrja Manastirliu e MOHON: Na ka ardhur shumë keq! Ogerta Manastirliu

TIRANË– Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e ftuar në emisionin “Open”,  ka thënë versionin zyrtar për vdekjen e mjekut të parë në vend nga pandemia e koronavirusit. Në fjalën e saj, Manastirliu e mohoi lajmin për Arjan Pushin duke u shprehur se të gjitha informacinet shqiptare do t’i jepte Ministria e Shëndetësisë. 

E pyetur për një infektim të mundshëm të kryetarit të Dhomës së Tregëtisë, Nikolin Jaka, ministrja u shpreh se për të gjithë pacientët ishite ruajur anonimati.

“Vdekja e Arjan Pushit? Ëshët informacion i rremë dhe na ka ardhur shumë keq për këtë informacion që ka qarkulluar. Ministria e Shëndetësisë që jep të gjithë informacionet. Kreu i Dhomës së Tregëtisë, i infektuar? Ne ruajmë konfidencialitetin,”-u shpreh ministrja. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi për vdekjen e mjekut Pushi u publikua nga një koleg i tij, i cili ngushëllonte familjen. Ministria e Shëndetësisë nuk reagoi zyrtarisht por në rrugë jozyrtare mohoi lajmin. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment