LIVE UPDATES
Aktualitet

HORROR në Fier! Fqinji MOSTËR rrëmben dhe gropos në oborr fëmijën 8 vjeç (ZHVILLIME)

16 Nëntor 2021, 17:41 Nga DOSJA
HORROR në Fier! Fqinji MOSTËR rrëmben dhe gropos në oborr

FIER– Horror në fshatin Greçalli të Fierit! Klodian Çalamani, 38 vjeç, ka rrëmbyer dhe më pas ka vrarë e groposur në oborrin e banesës së tij, fqinjin e tij vetëm 8 vjeç, Mateo Vllasiu. E gjitha për një shkak: Më kishte marrë biçikletën, e pastaj më shau! Kamerat e sigurisë të xhaxhait të të miturit kanë kapur skenën e vrasjes të së miturit dhe dyrrotakun në oborrin e vrasësit.

Alarmi për zhdukjen e 8-vjeçarit është dhënë nga e ëma. Pasi e kishte nisur për në shkollë, Mateo nuk kishte shkuar kurrë në destinacion. Pasi e ëma Florida Vllasiu ishte lajmëruar për mungesën e të birit, ka vënë alarmin duke shkuar në Komisariatin e Fierit, ku në orën 15:30 ka firmosur denoncimin për zhdukjen e tij. Por mesa duket për të miturin ishte tepër vonë. Duke marrë parasysh faktin që 38-vjeçari ishte i fundit që u pa duke komunikuar me të miturin, Policia shkoi së pari në banesën e tij. Në oborr njëra pjesë ishte punuar, ndërsa brenda ishte dhe biçikleta e marrë nga i miturit.

Menjëherë 38-vjeçari është rrëfyer dhe gjatë marrjes në pyetje nga Policia, ka treguar pa asnjë pendesë për vrasjen makabër të kryer. Madje me qetësi është shprehur se do të vuante dënimin që do t’i caktonte gjykata. Ndërkohë që i mituri paraprakisht dyshohet se është goditur barbarisht 2 herë me lopatë pas koke, goditje këto që kanë rezultuar fatale duke i marrë jetën 8-vjeçarit. E më pas është mbuluar me baltë për të mos u pikasur nga jashtë.

Por kjo nuk është ngjarja e parë në të cilën është përfshirë Klodian Çalamani. Bashkë me xhaxhanë e viktimës së sotme, Florian Vaslliu në 2006 ai është dënuar me 4 vite burg si autor i një tjetër pengmarrjeje. Ai së bashku me shokun e tij, Florian Vasiu, 25 vjeç, nga fshati Grecalli kanë marrë peng një vajzë, atëherë 16-vjeçare. Shoku Florian Vasiu pëlqente vajzën, por ajo nuk i përgjigjej kësaj ndenje, e kështu që të dy kishin vendosur ta ndëshkonin të renë pasi ajo ishte ankuar tek i dashuri. Ndërkohë që fqinjët e kanë përshkruar autorin, Klodian Çalamanin si një njeri të alkoolizuar, amamaja i jetonte në Maqedoninë e Veriut, pasi ishte rimartuar, ndërsa babanë dhe vëllanë i kishte në burg në Greqi.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Vrasja makabre e të miturit në Fier, Rama njofton konferencë për shtyp nesër

Djalin e kishte nën dhe! 38-vjeçari bënte si i shqetësuar, i thoshte mamasë: Hë…?

‘Pro pushkatimit’/ Vrasja makabre në Fier, rrjeti ‘SHPËRTHEN’: Ëngjëlli është vrarë

VENDI ku ishte groposur 8-vjeçari, mostra u kap mat: Ja ku e keni…e vrava (Detaji)

Autori i vrasjes së 8-vjeçarit rrëfen si e kreu krimin makabër: Më shau!

Me pranga në duar, ky është Klodian Çalamani, MOSTRA e Fierit që vrau 8-vjeçarin

Krimi në Fier/ Kryebashkiaku Subashi zbulon lidhjen që kishte 8-vjeçari me autorin

VD: Flet daja i 8-vjeçarit: Duam drejtësi! Gruaja e tërheq nga kamerat: Po hajde…

ME VD: Horrori në Fier, shokohen familjarët, njërën e tërheqin zvarrë: Ta shoh 2’…

FOTOJA: Ky është mostra që vrau dhe groposi të miturin në Fier

HORROR! 8-vjeçari po luante me biçikletën e tij, mostra e vrau me lopatë pas koke

I mituri për mostrën e Fierit: Ka përdhunuar një vajzë, vriteni mos e fusni në burg!

Vrau të miturin,DËSHMIA e mostrës së Fierit: Unë e bëra, e mora në shtëpi, pastaj…

E vrau&groposi në oborr! Ç’ndodhi? 8-vjeçari lëvizte me biçikletën e mostrës

Doli për shkollë por mostra i preu rrugën,DINAMIKA e horrorit në FIER, si u zbërthye

Vrasja e të miturit në Fier! PAMJE nga vendngjarja, Policia me ‘frikë’ për hakmarrje

Sot nuk ishte hera e parë! Vrau 8-vjeçarin, Klodian Çalamani ishte dënuar në 2012

EMRI/ Rrëmbeu dhe groposi fëmijën në Fier, kush është autori i ngjarjes

Ngjarja HORROR në Fier! Policia: I mituri s’u kthye në shtëpi, nëna dha alarmin

vijon…

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet florida vllasiu klodian çalamani mateo vllasiu vritet i mituri ne fier florida vllasiu klodian çalamani mateo vllasiu vritet i mituri ne fier

Sondazh

Poll

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"