Aktualitet

Fushë Krujë/ Aksion në zonë, zbulohen 2 parcela me 1 mijë rrënjë kanabis

Kapen 2 parcela me 1 mijë rrënjë kanabis në qytetin e Fushë Krujës. 
Featured image of article: Fushë Krujë/ Aksion në zonë, zbulohen 2 parcela me 1 mijë rrënjë kanabis Foto ilustruese

FUSHË KRUJË- Kapen 2 parcela me 1 mijë rrënjë kanabis në qytetin e Fushë Krujës.

Ende nuk dihen detaje të tjera lidhur me operacionin e policisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky nuk është aksioni i fundit polior pork a pasur kërkime përgjatë muajve të fundit. Në këtë zonë pak javë më parë policia ka zbuluar disa sera, të cilat kishin kubikë me kanabis. Nga ana tjetër qeveria i ka hapur luftë kultivimit të hashashit dhe është deklaruar se mbjellja është drejt zeros.  

(k.m./dosja.al)

Shto Koment