Aktualitet

E rëndë në Fier! Nipi i ‘Ben Qimes’ vret me thikë bashkëshorten dhe largohet nga banesa, Policia ngre pika kontrolli për ta kapur

Krim në familje në Fier! 29-vjeçari Demokrat Medinaj, ka vrarë më thikë bashkëshorten e tij, Irvana dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Paraprakisht mendohet se vrasja ka ardhur pas një konflikti të çastit mes çiftit, ndërkohë që hetimet vijojnë. Nga ana tjetër, Policia e Shtetit ka nisur nga puna për kapjen e 29-vjeçarit, i cili ndodhet në arrati.
Featured image of article: E rëndë në Fier! Nipi i ‘Ben Qimes’ vret me thikë bashkëshorten dhe largohet nga banesa, Policia ngre pika kontrolli për ta kapur Pamje nga Fieri

FIER– Dy të mitur kanë humbur sot nënën e tyre, pasi 29-vjeçari Demokrat Medinaj qëlloi për vdekje me thikë bashkëshorten e tij, Irvana! Krimi në familje ka ndodhur pasditen e sotme, rreth orës 17:20 të pasdites në lagjen “Sheq i madh”.

Ishin familjarët e autorit, ata që gjetën të shtrirë në gjak Irvanën, por për t’i thënë kohë 29-vjeçarit që të arratisej, telefonuan shërbimin e Urgjencës për t’i dhënë ndihmën e parë të resë, e cila kishte ndërruar jetë. Me të mbërritur në banesë, bluzat e bardha konstatuan vdekjen e saj dhe menjëherë njoftuan Policinë e Fierit, të cilët mbërritën me urgjenë në vendin e ngjarjes.

Autori ishte larguar prej kohësh, por la pas armën e krimit; një thikë me të cilën i mori jetën nënës së dy fëmijëve të tij pas një konflikti të çastit. Me të kryer vrasjen, nipi i biznesmenit të akuzuar për trafik droge Arben Isufaj (i njohur si Ben Qimja), u largua nga banesa, ndërsa efektivët e Policisë janë vënë në ndjekje të tij. Versioni i tij lidhur me ngjarjen do të zbardhë gjithë çfarë ndodhi mes çiftit, përplasje që sollën më pas edhe vrasjen e të resë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fqinjët e familjes Medinaj kanë treguar “off record” se pak pas vrasjes kanë dëgjuar britma nga banesa: Ç’të bëri?! Ndërsa kanë ngritur edhe një version që 29-vjeçari vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Për të bërë të mundur kapjen e tij, Policia ka ngritur pika kontrolli në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit, ndërsa grupi hetimor vijon punën në vendin e ngjarjes.

(k.m/dosja.al)

 • 19:27

  ‘’Ç’të bëri!’’/ Detaje nga krimi në familje në Fier, autori la thikën e iku me vrap, fëmijët e mitur ishin në banesë

  Pamje nga Fieri

  Ç’të bëri?,”- kjo është gjithë çfarë është dëgjuar nga brenda banesës në Fier, ku burri vrau me thikë bashkëshorten e tij. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se në momentin e vrasjes, në banesë të pranishëm ishin edhe dy fëmijët e mitur të çiftit, megjithatë nuk dihet nëse ata kanë qenë dëshmitarë okularë të ngjarjes. 29-vjeçari Demokrat Merdinaj ka lënë në vendin e ngjarjes thikën me të cilën ka goditur për vdekje bashkëshorten e tij, Irvanën dhe është larguar me urgjencë nga vendi i ngjarjes.

 • 19:20

  “Ndihmë se kemi një të plagosur”/ Familja fshehu krimin në Fier, telefonuan Urgjencën dhe Policinë, i dhanë kohë autorit të arratiset

  Pamje nga Fieri

  Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Fier, ku bashkëshorti ka qëlluar me thikë për vdekje gruan e tij. Mësohet se të parët që kanë shkuar në vendin e ngjarjes kanë qenë familjarë të 29-vjeçarit Demokrat Mediaj, të cilët kanë kërkuar ndihmë nga Urgjenca duke telefonuar numrin 127 në vend të atij të Policisë së Shtetit. Ata kanë raportuar për një të plagosur në banesën e tyre, edhe pse Irvana kishte ndërruar jetë kohë më parë. Pasi punonjësit e Urgjencës kanë konstatuar vdekjen e të resë, telefonuan Policinë e Fierit, e vila ka nisur nga puna për kapjen e autorit. 

 • 19:00

  Vrau bashkëshorten me thikë pas një konflikti çasti! 29-vjeçari nga Fieri, nip i “Ben Qimes”, lidhja me të akuzuarin për trafik kokaine

  Pamje nga Fieri

  Demokrat Medinaj, 29-vjeçari që vrau bashkëshorten me thikë pasditen e sotme në lagjen “Sheq i Madh” të Fierit është nipi i “Ben Qimes”. Ky i fundit, dyshohet të jetë përfshirë në disa episode të trafikut të kokainës nga Holanda në Itali gjatë periudhës 2004-2005.

  Kush është “Ben Qimja”?

  Biznesmeni fierak Arben Isufaj i njohur edhe si “Ben Qimja”,  ka një të kaluar kriminale në shtetin italian dhe është dënuar nga Gjykata e Torinos për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike. Ai u arrestua për t’u ekstraduar në Itali në mars 2014, por kërkesa e autoriteteve italiane u hodh poshtë nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier. Me një vendim të Gjykatës së Tiranës, më 11 mars ai u la në masën e sigurisë “arrest në burg”. Kjo masë u kundërshtua nga Isufaj në Apel, i cili vendosi që kjo masë të ishte me afat 30-ditor. Në një kohë që afati përfundonte më 9 prill, dy ditë me herët Gjykata e Tiranës vendosi masën “arrest në burg” pa afat për biznesmenin.

 • 18:57

  I mori jetën gruas me thikë, banorët në Fieri: 29-vjeçari ka probleme të shëndetit mendor

  Pamje nga Fieri

  Banorët në lagjen ‘Sheq i Madh’ në Fier pretendojnë se 29-vjeçari Demokrat Medinaj, i cili qëlloi për vdekje me thikë bashkëshorten e tij vuan nga probleme të shëndetit mendor. Megjithatë lidhur me pretendimet e tyre nuk ka asnjë reagim nga familjarët e të riut, i cili është në arrati.

 • 18:45

  Dy të mitur u lanë jetim! Detaje nga krimi brenda familjes në Fier, si e vrau burri gruan pas një konflikti çasti

  Foto ilustruese

  Detaje të reja nga krimi në familje në Fier, ku bashkëshorti qëlloi me thikë për vdekje gruan e tij. Mësohet se Irvana dhe Demokrat Medinaj janë prindër të dy fëmijëve të mitur. Dyshohet se shkak për vrasjen është bërë një konflikt i çastit mes çiftit.

 • 18:45

  Burri vrau gruan me thikë! Dalin PAMJET nga banesa ku ndodhi krimi, drita është e ndezur, shtëpinë e ka rrethuar Policia

  Detaje të reja nga krimi në familje në Fier, ku bashkëshorti qëlloi me thikë për vdekje gruan e tij. Mësohet se Irvana dhe Demokrat Medinaj janë prindër të dy fëmijëve të mitur. Dyshohet se shkak për vrasjen është bërë një konflikt i çastit mes çiftit.

 • 18:15

  I nguli thikën dhe e la të vdiste! Policia jep detaje nga ngjarja e Fierit: Autori, 29 vjeç, po e kërkojmë kudo

  Foto ilustruese

  Policia e Fierit ka bërë me dije detajet e para lidhur me krimin e ndodhur brenda familjes, ku burri vrau me thikë gruan. Mësohet se Demokrat Mediaj ka qëlluar me thikë mbi gruan e tij, Irvanën, e cila ka ndërruar jetë në vend. Pasi ka kryer vrasjen 29-vjeçari ka ikur nga banesa, ndërsa Policia ka ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit për ta kapur.

  NJOFTIMI I PLOTË:

  Informacion paraprak/ Sot rreth orës 17:20, në lagjen “Sheq i Madh”, në banesë, shtetasi D. M., 29 vjeç, ka goditur me mjet të mprehtë( thikë), bashkëshorten e tij, shtetasen I. M., e cila ka ndërruar jetë. Janë ngritur pika kontrolli në hyrje dalje të qytetit dhe po punohet për kapjen e autorit i cili është larguar nga vendngjarja. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shto Koment